TVN24 | Pomorze

Lekarz w przychodni kilka razy raniony nożem

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Asp. sztab. Kunka o ugodzeniu nożem lekarza w Starogardzie Gdańskim
Asp. sztab. Kunka o ugodzeniu nożem lekarza w Starogardzie GdańskimKPP w Starogardzie Gdańskim
wideo 2/10
KPP w Starogardzie GdańskimAsp. sztab. Kunka o ugodzeniu nożem lekarza w Starogardzie Gdańskim

W przychodni doszło do ataku nożownika. Ranny lekarz został przewieziony do szpitala, jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Podejrzany o atak został zatrzymany,

Do ataku na terenie jednej z placówek medycznych w Starogardzie Gdańskim doszło we wtorek po godz. 13.

– Na miejsce pojechali policjanci. Zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Z udziałem mężczyzny oraz prokuratora wykonano wstępne czynności procesowe – powiedział mediom aspirant sztabowy Marcin Kunka z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

Policja wyjaśnia okoliczności

Poszkodowanym jest lekarz pracujący w tej przychodni. Trafił do szpitala. Został kilka razy ugodzony nożem, ale jego życiu nic nie zagraża.

Policja nie informuje na razie o szczegółach zdarzenia. – Mundurowi przesłuchali świadków, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Obecnie wyjaśniamy wszelkie okoliczności – przekazał nam Kunka.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Z nieoficjalnych ustaleń reportera RMF FM wynika, że 24-latek przyszedł we wtorek do poradni na umówioną wcześniej konsultację. Dramat rozegrał się chwilę po tym, jak lekarz otworzył mu drzwi do gabinetu.

Asp. sztab Kunka przekazał nam, że wstępnie to zdarzenie zostało zakwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa. - Za popełnienie tej zbrodni grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności - powiedział policjant.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach / Shutterstock

Pozostałe wiadomości