Policja ujęła poszukiwanego 18-latka. Miał zaatakować ostrym narzędziem dwóch mężczyzn

Pomorze

Aktualizacja:
Dwóch mężczyzn zranionych ostrym narzędziem (wideo archiwalne)tvn24
wideo 2/2

Policja zatrzymała w poniedziałek 18-latka w związku z pobiciem dwóch mężczyzn z użyciem ostrego narzędzia w Stargardzie (Zachodniopomorskie). Według śledczych to główny sprawca przestępstwa. Pozostali - 17- i 15-latek - zostali zatrzymani w sobotę i usłyszeli już zarzuty.

Do ataku doszło w miniony czwartek po godzinie 21 w pobliżu galerii handlowej.

- Osiemnastolatka namierzyli policjanci z wydziału kryminalnego, był w mieszkaniu w Stargardzie. Funkcjonariusze wykonują z nim wstępne czynności - testy na obecność alkoholu i narkotyków oraz przesłuchanie - powiedział starszy aspirant Krzysztof Wojsznarowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Mężczyzna jest w policyjnej izbie zatrzymań. Kolejne czynności w tej sprawie będzie prowadzić prokuratura.

Zarzuty za napaść

Zaatakowani zostali dwaj mężczyźni - mają 25 lat i 26 lat. Jeden ze sprawców użył najprawdopodobniej ostrego narzędzia, powodując obrażenia u pokrzywdzonych. Obaj zaatakowani trafili do szpitala.

W sobotę zatrzymano dwie z trzech podejrzewanych o napaść osób. 17-latek usłyszał w niedzielę zarzut pobicia. Najmłodszy, 15-letni napastnik jeszcze w sobotę został zwolniony, jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp/kwoj / Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: Stoją! Stargard