TVN24 | Pomorze

Ona miała dwa promile, on prawie trzy. Opiekowali się trzyletnim synem. Policję wezwał lekarz

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Policja zatrzymała pijanych rodziców trzylatka
Policja zatrzymała pijanych rodziców trzylatkatvn24
wideo 2/7
tvn24Policja zatrzymała pijanych rodziców trzylatka

Policja zatrzymała 38-letnią kobietę i jej 35-letniego męża, którzy pijani przyszli ze swoim małym dzieckiem do przychodni. 38-latka była agresywna wobec interweniujących funkcjonariuszy. O sprawie poinformowany zostanie sąd rodzinny.

- W niedzielę około godziny 20 do placówki medycznej zgłosili się 38-letnia kobieta z 35-letnim mężem oraz ich trzyletnim synem – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku. Powodem wizyty był uraz nogi kobiety.

Lekarz wezwał policję

Medycy zauważyli, że rodzice są prawdopodobnie pijani. Lekarz zadzwonił na policję.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-letnia matka ma dwa promile, a 35-letni ojciec 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – przekazali funkcjonariusze. Okazało się, że nietrzeźwa para to Polacy na stałe mieszkający w Szwecji, którzy do Sopotu przyjechali na wakacje. Lekarz zbadał ich trzyletniego syna i nie stwierdził żadnych obrażeń.

Zarzuty po wytrzeźwieniu

Pijana kobieta była agresywna wobec interweniujących policjantów i trafiła do pogotowia socjalnego. W poniedziałek - po wytrzeźwieniu - wraz z mężem zostali przesłuchani przez policjantów. - Wszczęliśmy postępowanie w kierunku wykroczenia, które mówi, że kto ma obowiązek opieki bądź też nadzoru nad dzieckiem do lat siedmiu dopuszcza do przebywania tego dziecka w sytuacjach zagrażających jego zdrowiu podlega karze - przekazuje nam aspirant sztabowa Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

O sprawie poinformowany zostanie sąd rodzinny, który zdecyduje o tym, co dalej stanie się z rodzicami oraz 3-latkiem. Do wytrzeźwienia rodziców chłopiec trafił pod opiekę placówki opiekuńczej.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości