TVN24 | Pomorze

Pijane nastolatki trafiły do szpitala. "Nie były w stanie zejść ze wzgórza, policjanci znieśli je na rękach"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, KWP Gdańsk
Grupa nastolatków zrobiła imprezę, byli pijani
Grupa nastolatków zrobiła imprezę, byli pijaniKMP Sopot
wideo 2/6
KMP SopotGrupa nastolatków zrobiła imprezę, byli pijani

Grupa nastolatków zrobiła imprezę przy punkcie widokowym Szlak Borsuka w Sopocie. Policjanci zastali na miejscu siedem osób w wieku od 13 do 18 lat, pięć z nich było pijanych. Jak informuje policja, cztery dziewczyny miały problem z utrzymaniem równowagi. - Nie były w stanie zejść ze wzgórza. Policjanci znieśli je na rękach - przekazali funkcjonariusze. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Zgłoszenie o nastolatkach, którzy piją alkohol przy punkcie widokowym w Sopocie, policjanci dostali w sobotę około godziny 15. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, zauważyli przy altance siedem osób w wieku od 13 do 18 lat. Wokół porozrzucane były butelki po wódce i piwie. Nastolatkowie przyznali, że świętowali 18. urodziny koleżanki.

- Funkcjonariusze od razu wyczuli silny zapach alkoholu od 15-latka, a także od czterech dziewczyn w wieku 13-18 lat, które miały też problem z utrzymaniem równowagi i nie były w stanie same zejść ze wzgórza. Policjanci znieśli na rękach nastolatki, a pozostałe osoby sprowadzili i wszystkimi zaopiekowali się do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego - przekazał zespół prasowy sopockiej policji.

Załoga pogotowia ratunkowego zdecydowała o przewiezieniu do szpitala 14- i 17-latki.

Policjanci musieli znieść nastolatki ze wzgórza na rękach KMP Sopot

O losie nastolatków zadecyduje sąd

- Na miejscu zdarzenia pojawiła się też matka jednej z dziewcząt, której policjanci przekazali pod opiekę córkę. Pozostałą czwórkę mundurowi przewieźli do sopockiej komendy, skąd odebrali ich opiekunowie. Funkcjonariusze ustalili, że dwie spośród siedmiu osób, wobec których interweniowali, były trzeźwe - dodali policjanci.

Całość zgromadzonego materiału funkcjonariusze przekażą teraz do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pijane nastolatki trafiły do szpitalaKMP Sopot

Apelujemy do rodziców, opiekunów i wszystkich innych osób, by w sytuacji, gdy zauważą, że młoda osoba znajduje się pod silnym działaniem alkoholu czy środków odurzających, nie zwlekali z wezwaniem pomocy dzwoniąc na numer alarmowy 112. Szybka reakcja może uratować komuś życie. 

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, KWP Gdańsk

Źródło zdjęcia głównego: KMP Sopot

Pozostałe wiadomości