TVN24 | Pomorze

Dwuletni chłopiec zamknął mamę na balkonie. Do otwarcia drzwi namówili go dopiero strażacy 

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Dwulatek zamknął mamę na balkonie
Dwulatek zamknął mamę na balkonieOSP Solec Kujawski
wideo 2/5
OSP Solec KujawskiDwulatek zamknął mamę na balkonie

Dwuletni chłopiec zamknął swoją mamę na balkonie. W środku został tylko on i dziewięciomiesięczne dziecko. Pomóc musieli strażacy. Po krótkiej rozmowie udało im się przekonać chłopca do otwarcia drzwi. W "negocjacjach" pomógł pluszowy miś strażak. 

Do nietypowej interwencji doszło w czwartek po godzinie 12 w Solcu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Kobietę na balkonie zamknął jej dwuletni syn. Chociaż rodzina mieszka na parterze, to nie rozwiązało problemu, ponieważ drzwi do mieszkania były zamknięte na klucz.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że faktycznie mama zamknięta była na balkonie. W mieszkaniu było tylko dwoje dzieci: dziewięciomiesięczne dziecko i dwulatek. Mama bezskutecznie prosiła chłopca o otwarcie drzwi balkonowych - mówi Łukasz Wiśniewski, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Solcu Kujawskim.

Chłopca przekonał miś

Ostatecznie to strażakom udało się namówić dwulatka do wpuszczenia ich do środka.

- Strażacy przekonali chłopca używając pluszowego misia-strażaka. Mamy go właśnie w razie takich interwencji, w których uczestniczą dzieci - tłumaczy Wiśniewski.

Kiedy weszli do mieszkania, chłopiec dostał obiecaną zabawkę. Jak dodaje naczelnik OSP, dzieciom, które zostały same w mieszkaniu nic się nie stało.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: OSP Solec Kujawski

Pozostałe wiadomości