Z pomostu wędkarskiego wpadła do wody. Kobiety nie udało się uratować

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Kobieta wpadła do rzeki RegaTVN24
wideo 2/8
TVN24Kobieta wpadła do rzeki Rega

Spadła z pomostu wędkarskiego, na którym stała razem z mężem. Mężczyzna ruszył jej na pomoc. Razem z innymi wędkarzami wyciągnęli ją na brzeg. Niestety, mimo reanimacji kobieta zmarła.

Kobieta wpadła do rzeki Rega w okolicy miejscowości Smolęcin w województwie zachodniopomorskim. Służby dostały zgłoszenie w poniedziałek po godzinie 13.

Jak przekazał kapitan Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie, kobietę z wody wyciągnęli wędkarze. Niestety, podjęta resuscytacja nie udała się. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon kobiety.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz policja i prokuratura. Nie informują o wstępnych ustaleniach w tej sprawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Smolęcin

RCB: w poniedziałek utonęły dwie osoby

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało we wtorek rano, że w poniedziałek w Polsce utonęły dwie osoby.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tylko ryba nie utonie. Nie wyłączaj mózgu.

RCB przypomniało przy tym, aby pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, zakładać kapok na łódce czy kajaku, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu, nie wbiegać rozgrzanym do wody i stosować się do poleceń ratownika. Tylko w weekend utonęło 12 osób. Od 1 kwietnia 2020 roku Komenda Główna Policji odnotowała 223 utonięcia.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24