Dostał 240 ciosów nożem, bo nie oddał 100 złotych. Kuzyn oskarżony o zabójstwo

Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Słupsku
Do zdarzenia doszło w SłupskuGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthDo zdarzenia doszło w Słupsku

Płuco Jerzego K. zostało przebite nożem 10 razy, w sumie otrzymał co najmniej 240 ciosów. Mężczyzna zmarł, a winnym tego bestialskiego ataku, według ustaleń śledczych, ma być kuzyn ofiary, 66-letni Leszek Ł. Akt oskarżenia trafił do sądu, czyn zagrożony jest karą dożywocia.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko 66-letniemu Leszkowi Ł. Miał on zabić swojego kuzyna Jerzego K.

Jak informuje rzecznik prokuratury Paweł Wnuk, do tragedii doszło 7 kwietnia 2020 roku w mieszkaniu Jerzego K., na jednym z osiedli w Słupsku (województwo pomorskie). Kuzyni wspólnie pili wódkę i piwo. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni.

Furia po alkoholu

– Z ustaleń śledztwa wynika, iż Leszek Ł. zadał swojemu kuzynowi Jerzemu K. nie mniej niż 240 ciosów nożem, powodując w ten sposób liczne rany głowy, szyi, pleców, pośladków oraz rąk i nóg, przy czym 61 z nich były ranami ciętymi, a 179 ranami kłutymi – podał prokurator Wnuk.

Jerzy K. zmarł na skutek wewnętrznego i zewnętrznego krwotoku, który był następstwem 10-krotnego przebicia płuc po ciosach zadanych w okolice pleców.

Leszek Ł. został oskarżony o zabójstwo popełnione ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia albo dożywocie.

Biegli: był poczytalny

66-latek został zatrzymany przez policję dwa dni po zabójstwie, a następnie na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowany przez sąd. – Przyznał się do popełnienia zarzucanej mu zbrodni. W toku wyjaśnień jednakże zasłaniał się niepamięcią tego fragmentu zdarzenia, w którym doszło do zadawania ciosów nożem – poinformował Wnuk.

Dodał, że wobec zaistniałych wątpliwości co do poczytalności Leszka Ł. został on poddany obserwacji psychiatrycznej. Biegli uznali, że był on poczytalny w chwili popełnienia zbrodni.

Jej tłem, jak ustalono w śledztwie, były wzajemne rozliczenia finansowe. Leszek Ł. dwa miesiące wcześniej, podczas wspólnej libacji, miał dać Jerzemu K. 100 zł na alkohol, którego ten nie kupił i nie oddał pieniędzy.

Wobec dotychczas niekaranego sądownie 66-latka nadal stosowany jest tymczasowy areszt. Na poczet przyszłych środków kompensacyjnych oraz roszczeń odszkodowawczych dokonano zabezpieczenia na majątku Leszka Ł. w kwocie ponad 21 tys. zł.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości