TVN24 | Pomorze

Można wygrać "badanie za szczepienie". Zapraszają też turystów

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//now
Źródło:
TVN24 Pomorze
Badania za szczepienia w słupskim szpitalu
Badania za szczepienia w słupskim szpitalutvn24
wideo 2/12
tvn24Badania za szczepienia w słupskim szpitalu

Słupski szpital postanowił zachęcić do szczepień przeciwko koronawirusowi w nowy sposób. Codziennie dla osób, które zdecydują się zaszczepić, są do wygrania dwa vouchery na pakiet badań. Medycy zapraszają również osoby, które nad morze przyjechały na wakacje.

Marcin Prusak z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Janusza Korczaka w Słupsku zachęca do wzięcia udziału w akcji "Badanie za szczepienie", który właśnie ruszył w placówce. - Udział w niej mogą wszyscy, też turyści, którzy przyjechali nad polskie morze - powiedział we wtorek.

Każdego dnia do wygrania są dwa vouchery na badania w szpitalnym laboratorium. Wystarczy się zaszczepić i wypełnić krótką ankietę, a także wymyślić hasło promujące szczepienia.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zachęta dla turystów, ale nie tylko

Pakiet badań obejmuje morfologię, badanie moczu, glukozy, stężenia mocznika, kreatyniny, jonogram i analizę gospodarki lipidowej. Komercyjny koszt jednego pakietu to 65 złotych.

W konkursie wziąć mogą udział wszystkie pełnoletnie osoby. Zwycięzcy o wygranej zostaną poinformowani już następnego dnia roboczego. Jak zaznaczają lekarze, turyści także nie powinni mieć problemu z wykorzystaniem vouchera. Na szczepienie w słupskim szpitalu można zarejestrować się pod numerem telefonu 59 846 07 00.

Jak tłumaczy Prusak, pomysł konkursu powstał, by zachęcić głównie osoby z ościennych gmin, bo w samym Słupsku odsetek zaszczepionych jest na zadowalającym poziomie. Tylko szpital imienia Korczaka zaszczepił dotąd 42 tysiące osób.

Autor:eŁKa//now

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości