TVN24 | Pomorze

Koło urwało się od ciężarówki i potoczyło prosto w auto nadjeżdżające z naprzeciwka

TVN24 | Pomorze

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24, iszczecinek.pl
Koło urwało się w trakcie jazdy
Koło urwało się w trakcie jazdyiszczecinek.pl
wideo 2/6
iszczecinek.plKoło urwało się w trakcie jazdy

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej nr 11 w pobliżu Skotnik (Zachodniopomorskie). W trakcie jazdy tylne koło ciężarówki urwało się i - z dużą prędkością - potoczyło się wprost w nadjeżdżające z naprzeciwka auto osobowe.

Nagranie ze zdarzenia drogowego opublikował portal iszczecinek.pl. Widać na nim, jak na lekkim łuku drogi, z jadącej ciężarówki odpada lewe, tylne, podwójne koło. Jedno z nich toczy się po jezdni z dużą prędkością i uderza w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy. To za jego szybą zamontowana została kamerka, która uwieczniła całą sytuację.

Koło urwało się w trakcie jazdyiszczecinek.pl

Opanowanie kierowcy

Kierujący autem marki kia nie miał szans na ominięcie toczącego się wprost na niego elementu. Na nagraniu widać, że nie wykonuje żadnego gwałtownego manewru, koło uderza w jego auto, a on wytraca prędkość zjeżdżając na pobocze. Cała lewa strona samochodu - m.in. reflektor, nadkole - została uszkodzona. Oba pojazdy musiała ściągać z drogi laweta.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Oficer prasowy straży pożarnej w Szczecinku kpt. Mirosław Śledź potwierdza, że służby otrzymały takie zgłoszenie. Początkowo była w nim mowa o osobie poszkodowanej, ale na miejscu okazało się, że nikomu nic się nie stało. W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie. 

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24, iszczecinek.pl

Źródło zdjęcia głównego: iszczecinek.pl

Pozostałe wiadomości