Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym. Są poparzeni

TVN24

Aktualizacja:
Strażacy walczyli z ogniem Kontakt24
wideo 2/4

Dwie osoby ciężko poparzone, 19 ewakuowanych - taki jest bilans wybuchu gazu w Sikorzu (woj. kujawsko-pomorskie).

Tuż po godz. 10 strażacy otrzymali informację o wybuchu gazu w miejscowości Sikorz (woj. kujawsko-pomorskie). Chodzi o stary pałacyk, w którym zaadaptowano mieszkania dla ośmiu rodzin.

- Pałacyk ma dwa piętra i poddasze. I to właśnie poddasze uległo największemu zniszczeniu. Dwie osoby są ciężko poparzone. Jedną z nich przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - poinformował st. kpt. Arkadiusz Piętak z kujawsko-pomorskiej straży pożarnej.

Najbardziej ucierpiało poddasze
Kontakt 24

"Sytuacja opanowana"

Z budynku ewakuowano 19 osób. Wszyscy zostali ulokowani u znajomych bądź rodziny. Na miejscu jest dziewięć zastępów strażaków. Sytuacja jest już opanowana. Po wybuchu budynek stanął w płomieniach. Przed 13 trwało jeszcze dogaszanie ognia. Wówczas trudno było określić jak długo jeszcze potrwają działania strażaków. O godz. 15 na miejscu były jeszcze dwa zastępy.

- Na miejscu pojawiły się też lokalne władze oraz nadzór budowlany, który ostatecznie oceni w jakim stanie jest budynek i czy nadaje się on do ponownego zamieszkania - tłumaczy Piętak.

Sikorz jest w powiecie sępoleńskim
| Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/pm / Źródło: TVN24 Pomorze