TVN24 | Pomorze

Siedem osób zatrzymanych, mieli wprowadzić na rynek narkotyki o wartości 12 milionów złotych

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24
Rozbita grupa handlująca narkotykami
Rozbita grupa handlująca narkotykamiWarmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
wideo 2/2
Warmińsko-Mazurski Oddział Straży GranicznejRozbita grupa handlująca narkotykami

Mieli wprowadzić do obrotu ponad 160 kilogramów niedozwolonych substancji o wartości 12 milionów złotych. Policjanci i strażnicy zatrzymali siedem osób, wszystkie zostały aresztowane. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi oraz Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę handlującą narkotykami. Na jej trop trafili w połowie ubiegłego roku. Wówczas a terenie powiatu oleckiego funkcjonariusze przejęli prawie dwa kilogramy amfetaminy.

Mozolna praca śledczych doprowadziła już w tym roku do zatrzymań pięciu mieszkańców województwa dolnośląskiego i opolskiego. Przeszukano ich mieszkania oraz pojazdy, którymi się poruszali. Znaleziono znaczną ilość narkotyków: amfetaminy, marihuany i kokainy.

Zabezpieczone przez służby narkotykiWarmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Biały proszek w aucie

Pięciu mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i wprowadzania ich do obrotu. Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a dwóch innych, zarzuty udziału w tej grupie.

Kolejny z członków grupy, który został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego, usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Funkcjonariusze w jego aucie znaleźli ponad 10 kilogramów amfetaminy.

Wobec czterech z tych osób sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przechwycona przez funkcjonariuszy marihuanaWarmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Amfetaminę produkowali w Opolskiem

Od marca śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Praca służb pozwoliła na ustalenie źródła narkotyków – miały one pochodzić z południa Polski. Wytypowano kolejne dwie osoby zajmujące się ich wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu.

Wkrótce zatrzymano dwóch mieszkańców województwa opolskiego. Jednemu z nich zarzucono między innymi wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości amfetaminy w ramach działania grupy przestępczej. Drugi usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu oraz posiadanie znacznej ilości różnego rodzaju środków odurzających, w tym kokainy i marihuany. Wobec nich sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. 

Grupa - według śledczych, zdołała wprowadzić do obrotu ponad 160 kg różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych oraz 20 tysięcy tabletek ecstasy (MDMA). Wartość czarnorynkowa tych substancji wynosi około 12 milionów złotych.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Pozostałe wiadomości