Pomorze

Shakira mogła odetchnąć

Pomorze

Kibice po meczu Hiszpania-Chorwacja
Grzegorz Armatowski, Marcin Buchowski/ TVN24 | x-news.plWśród kibiców można było dostrzec Shakirę

Do ostatnich minut meczu hiszpańscy kibice nie mogli być pewni zwycięstwa. Chorwaci grali z Hiszpanami jak równy z równym. Aż do 88. minuty. Na gdańskim stadionie mecz śledziło 34,5 tys. kibiców. Dopingowały piękne dziewczyny, wśród nich Shakira.

Na trybunach pojawiła się m.in. Shakira, partnerka Gerarda Pique, razem z postawnym mężczyzną. To brat piosenkarki, który także jest w Polsce. Ich wspólne zdjęcie z wycieczki rowerowej zamieścił w weekend oficjalny facebook Shakiry:

Shakira na Facebooku o wycieczce rowerowej w Polscefacebook.com/shakira

Na stadionie gorąco kibicowały piłkarzom także inne piękne kobiety, zaś w strefie kibica oba mecze grupy C oglądało 9,5 tys. osób - głównie Polaków.

Burza studziła emocje

Radość hiszpańskich kibiców ochłodziła burza, która zaraz po zakończeniu spotkania przeszła nad Gdańskiem. Kibicom udało się jednak opuścić stadion w ciągu kilkunastu minut.

Ze stadionu SKM

Jak poinformował Piotr Kowalczuk z Zespołu Rzecznika Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego, po zakończeniu meczu na kibiców czekały na przystanku Stadion Expo 4 składy pociągów SKM mieszczące łącznie 6 tys. pasażerów. 20 składów tramwajowych mieszczących 4 tys. osób czekało na Pętli Kliniczna, a 15 autobusów przegubowych mogących zabrać ponad 2 tys. osób podstawiono na Pętli Kochanowskiego. Kolejki jeździły wahadłowo co kilkanaście minut, tramwaje i autobusy co kilka minut.

Ze strefy tramwajem

Na fanów opuszczających strefę kibica, przy Bramie Wyżynnej czekało 20 składów tramwajowych mieszczących 4 tys. osób, a na przystankach autobusowych przy Dworcu Głównym PKP czekało 20 autobusów, które mogły zabrać 2,5 tys. pasażerów.

Następny mecz w piątek

Hiszpanie zwycięstwem z Chorwacja zapewnili sobie wyjście z grupy C na pierwszym miejscu, ich rywalem w fazie pucharowej będzie druga drużyna grupy D, z którą zagrają na Ukrainie.

Natomiast stadion w Gdańsku (w przeciwieństwie do Poznania i Wrocławia) również nie pożegnał się jeszcze z turniejem. W piątek 22.06. na PGE Arenie rozegrany zostanie mecz ćwierćfinałowy Grecja-Niemcy.

Autor: maz/mz/k / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości