Z pola zniknęły blisko dwie tony ziemniaków

Autor:
ng/gp
Źródło:
tvn24.pl/KPP Kwidzyn
Zatrzymani w sprawie kradzieży ziemniaków
Zatrzymani w sprawie kradzieży ziemniakówKPP Kwidzyn
wideo 2/5
KPP KwidzynAresztowani za kradzież ziemniaków. Wykopali 1700 kilogramów o łącznej wartości 5 tysięcy zł

Dwóch mężczyzn z powiatu grudziądzkiego jest podejrzanych o kradzież 1700 kilogramów ziemniaków. Mieli je wykopać z pola w sąsiednim powiecie. Łączna wartość strat wynosi około pięciu tysięcy złotych.

Podczas spotkania z mieszkańcami gminy Sadlinki (woj. pomorskie) dzielnicowy dowiedział się, że dwóch mężczyzn, prawdopodobnie z sąsiedniego powiatu, jeździ po okolicznych polach i kradnie płody rolne.

46-letni mieszkaniec gminy stracił w ten sposób znaczną ilości ziemniaków. W okresie od 5 do 11 września z jego pola uprawnego w miejscowości Glina skradziono około 1700 kilogramów ziemniaków o wartości pięciu tysięcy złotych.

Łupy sprzedawali na giełdzie

- Dzielnicowy ustalił jakim samochodem poruszają się sprawcy kradzieży, co pozwoliło wytypować podejrzanych. To mieszkańcy sąsiedniej gminy Grudziądz - informuje asp. Anna Filar, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Kwidzynie.

Zatrzymani mają 35 i 63 lata. Mężczyźni przyznali się do przestępstwa kradzieży i oznajmili, że skradzione płody rolne sprzedawali na lokalnej giełdzie.

Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo kradzieży grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: tvn24.pl/KPP Kwidzyn

Źródło zdjęcia głównego: KPP Kwidzyn

Pozostałe wiadomości