Rozbudują Ergo Arenę za 5 mln zł

TVN24

CC BY-SA 3.0 | LisarlenaErgo Arena będzie rozbudowana

5 mln złotych netto ma kosztować zaplanowana na ten rok przebudowa i modernizacja leżącej na granicy Gdańska i Sopotu hali Ergo Arena. Po zmianach poprawi się funkcjonalność obiektu, a na płytę hali będzie mogło wejść aż 1600 osób więcej. Większa Ergo Arena będzie gotowa jeszcze przed 18. mistrzostwami świata w siatkówce mężczyzn.

Umowa pomiędzy BGK a Spółką Hala Gdańsk-Sopot w sprawie finansowania modernizacji hali została podpisana w Ergo Arenie we wtorek.

- Skupiamy się nie tylko na zapewnieniu bieżącej obsługi różnych imprez, ale również na systematycznym rozwoju Ergo Areny. Mamy szansę zrealizować plany dotyczące doposażenia oraz rozbudowy hali i tym samym dorównać standardom najnowocześniejszych tego typów obiektów w Europie. Poprzez realizację tego projektu pragniemy stworzyć organizatorom jeszcze lepsze warunki do przeprowadzenia imprez, a widzom zapewnić komfort i emocje na najwyższym poziomie - powiedziała po podpisaniu umowy prezes Ergo Areny Magdalena Sekuła.

Dodatkowe miejsca, ekran ledowy przed halą

Za sprawą planowanych zmian poprawi się funkcjonalność obiektu. Dzięki powstaniu na najniższym poziomie nowych wejść, pojemność płyty zwiększy się o 1600 osób – obecnie może na niej przebywać pięć tysięcy ludzi. Poza tym przed halą zamontowany zostanie ekran ledowy o powierzchni 108 m kw (12x9 m), natomiast w Ergo Arenie pojawią się bandy ledowe o długości 316 metrów oraz system kurtyn, który umożliwi zmniejszanie liczby miejsc na poszczególnych sektorach. Ponadto na poziomie K3 ma powstać szatnia dla widzów.

Inwestycja rozpocznie się w kwietniu, natomiast jej zakończenie przewidziano we wrześniu, czyli przed 18. mistrzostwami świata w siatkówce mężczyzn.

3,7 mln zł z pożyczki z funduszu Jessica

Obiekt zostanie przebudowany i zmodernizowany za kwotę około pięciu milionów złotych netto. 75 procent tej wartości, czyli 3,7 mln złotych, pochodzi z preferencyjnej pożyczki Jessica, natomiast pozostałą część przekaże Ergo Arena ze środków własnych.

Celem inicjatywy Jessica jest wspieranie inwestycji miejskich poprzez udzielanie preferencyjnych pożyczek (z oprocentowaniem nawet na poziomie 0,85 procent w skali roku, z maksymalnym okresem spłaty do 20 lat, karencją w spłacie kapitału do 12 miesięcy po zakończeniu realizacji projektu oraz bez jakichkolwiek opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi pożyczki).

W ten sposób w województwie pomorskim pożyczką Jessica objęto m.in. rewitalizację dworca PKP w Sopocie, utworzenie Muzeum Emigracji w Gdyni, zagospodarowanie powierzchni handlowo-usługowych na stadionie PGE Arena Gdańsk oraz rewitalizację zabytkowego pałacu w Gdańsku.

Tu znajduje się Ergo Arena:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: ws/b / Źródło: PAP