Rowerowa choinka. "Nikt inny takiej nie ma"

Pomorze

tvn24Rowerowa choinka stanęła w centrum Tczewa

W świątecznym sezonie, kiedy na głównym placu każdego miasta staje choinka, władze Tczewa postawiły na nietypowe "drzewko". Usadowiona w centrum miasta 5-metrowa choinka jest zrobiona z rowerów i oświetlana dzięki energii tych, którzy pedałują.

Prezydent Tczewa nie policzył jeszcze, z ilu rowerów składa się choinka, ale sam pomysł bardzo przypadł mu do gustu. - Pomysł na choinkę rowerową wyszedł ze środowiska rowerzystów - przyznaje Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

A jak mówi tczewska oficer rowerowa, rowerzyści są w Tczewie ważni, więc na realizację pomysłu nie trzeba było długo czekać. - To jedyna taka choinka na Pomorzu - zapewnia Małgorzata Ciecholińska.

Lampki na pedały

Wyjątkowa choinka składa się z całych rowerów i ich elementów, które na ten cel zostały przekazane przez mieszkańców Tczewa. Żeby choinkę oświetlić, trzeba usiąść na podłączonym do choinki rowerze stojącym w pobliżu i trochę popedałować.

- Rower do generowania oświetlenia został specjalnie sprowadzony z Poznania - dodaje Ciecholińska.

Mieszkańcom "drzewko" się podoba, bo jest nietypowe. - Super pomysł, to atrakcja dla miasta - komentuje Kazimierz Szczepański, który przyszedł obejrzeć oryginalne drzewko.

- Nikt inny takiej nie ma - dodaje dumna Zenobia Ratajczyk.

Rowerowa choinka w TczewieKatarzyna Rachańska | tvn24

Autor: maz/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24