Pomorze

"Rollercoaster na Ujeścisku"

Pomorze

Youtube | kalinowski11"Rollercoaster na Ujeścisku" sfilmował internauta

Dopiero co powstała, a już ma problemy. Na nowej trasie tramwajowej w Gdańsku, wzdłuż ulicy Havla, pod wpływem wysokich temperatur wygięły się nowe szyny tramwajowe. Powoduje to spore utrudnienia – tramwaje poruszają się w żółwim tempie. Widać to dobrze na filmie, który umieścił w sieci internauta Jacek Kalinowski.

"Fantazyjne wzory"

- Tory pozawijane sa w fantazyjne wzory, a prędkość tramwajów w niektórych miejscach nie przekracza 5 km/h - opowiada nam Jacek Kalinowski, mieszkaniec Ujeściska, który uwiecznił problemy na filmie, a ten umieścił w sieci. - Sam tramwaj bardzo mi się podoba, ale wolałbym, żeby do dworca w Gdańsku Głównym jechał 20 minut, a nie pół godziny - dodaje.

Traci na szybkości

Wyczekiwana linia tramwajowa z Ujeściska do centrum nie od dziś zmaga się z problemami. Pierwsze utrudnienia wystąpiły już dzień po hucznym otwarciu inwestycji – wtedy jednak zapewniano, że to tylko drobna usterka. Teraz problem jest znacznie poważniejszy.

Po kilku dniach wysokich temperatur gołym okiem widać, że szyny są powyginane, tramwaje kolebią się na boki, a szybkość , która miała być głównym atutem linii – to fikcja. Tramwaj bez kłopotu może wyprzedzić żwawo maszerujący pieszy.

Tory układano zimą

Jak informują Gdańskie Inwestycje Komunalne, wszystkiemu winna pogoda. Tory układano zimą, kiedy temperatury były dużo niższe. Wykonawca trakcji, firma MTM/Trakcja, nie przeprowadził tzw. rozprężania szyn.

- Wykonawca musi teraz na własny koszt przeprowadzić rozprężenie i naprawić usterki – informuje rzeczniczka GIK, Magdalena Skorupka-Kaczmarek. – Prace potrwają do soboty, będą realizowane w godz. od 23.30 do 4.00 pomiędzy przystankami Wilanowska i Przemyska – dodaje rzecznik.

Jak dowiadujemy się od nadzorujących prace GIK, podczas odbiorów technicznych nikt z ekspertów nie miał do linii zastrzeżeń.

Autor: maz/mz / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Youtube | kalinowski11

Pozostałe wiadomości