Remont skończony. Otwierają Operę Leśną

Pomorze

UMS | Fotobank.PLRemont amfiteatru pochłonął 74 mln złotych

Opera Leśna znów otworzy się dla publiczności. Remont legendarnego obiektu trwał blisko trzy lata. W tym czasie amfiteatr wzbogacił się o nowy dach, wygodne miejsca na widowni, garderoby i drogi dojazdowe. Dzień otwarty zaplanowano na 21 lipca, a artystyczne otwarcie obiektu na tydzień później.

Blisko 100-letni obiekt to prawdziwa legenda Sopotu. Tu spotykały się największe gwiazdy muzyki popularnej - prawdziwe sławy światowej muzyki.

Dzień Otwarty Już 21 lipca, po blisko trzyletnim, gruntownym remoncie Opera Leśna otwiera się dla publiczności. Od 12:00 do 18:00 każdy będzie mógł przyjść i rozejrzeć się po wyremontowanym obiekcie.

- Goście będę mieli szanse zajrzeć do kultowego "Klubu pod sceną" oraz poczuć się jak gwiazdy Sopockiego Festiwalu stając na scenie i zwiedzając zakamarki na backstage’u – tłumaczy Mariusz Pszczółkowski z Bałtyckiej Agencji Artystycznej Bart, która zarządza Operą Leśną.

Bilety wyprzedane Pierwsza oficjalna impreza na odnowionej scenie - Sopot Art Opera - nawiązywać będzie do historii amfiteatru. - Myślą przewodnią spektaklu jest połączenie historii obiektu z jej najnowszym designem – wyjaśnia Pszczółkowski.

Zaprezentowane zostaną możliwości nowego obiektu, a przede wszystkim urok jej lokalizacji. Jak na Operę Leśną przystało, z widowni wciąż rozciąga się widok na las. W widowisku użyte zostaną najnowsze technologie i efekty specjalne. Jak dodaje Pszczółkowski, biletów na imprezę już nie ma.

Powrót Bursztynowego Słowika

Po latach przerwy na deski opery wraca festiwal muzyczny. W tym roku zaplanowany został na 24-25 sierpnia, a artyści powalczą o statuetkę Bursztynowego Słowika.

Amfiteatr po remoncie jest w stanie przyjąć 5047 osób, po zdemontowaniu pierwszych sektorów liczba wzrasta do 5597 osób. Koszt remontu wyniósł 74 mln zł, środki częściowo pochodziły z Unii Europejskiej.

Autor: aja/b/k

Źródło zdjęcia głównego: UMS | Fotobank.PL