Rajd pijanego kierowcy po Wejherowie. "Jeździł pod prąd"

Zobacz "wyczyny" pijanego kierowcy w Wejherowie
Zobacz "wyczyny" pijanego kierowcy w Wejherowie
Straż Miejska Wejherowo
Straż Miejska WejherowoRajd pijanego kierowcy

Był pijany, jeździł samochodem pod prąd i gwałtownie hamował - nocne popisy 31-letniego kierowcy w Wejherowie (woj. pomorskie) zarejestrowała miejska kamera.

31-latek z Gdańska był pijany, ale to nie przeszkodziło mu usiąść za kierownicą. Kamery miejskiego monitoringu w Wejherowie zarejestrowały jego pijacki rajd po mieście.

Rajd w oku kamery

Na nagraniu widać jak kierowca nissana micry jeździł pod prąd na rondzie przy ul. 3 Maja. Miał też wtedy jechać z dużą prędkością. Potem niespodziewanie zaciągnął ręczny hamulec tak, że auto obracało się o 180 stopni. Swój „wyczyn” powtórzył drugi raz, kiedy znalazł się już na ul. 3 Maja. Następnie jechał ulicą Kościuszki w stronę centrum. Wszystko obserwował dyżurny Straży Miejskiej, który wezwał na miejsce patrol.

- Na widok radiowozu kierowca zatrzymał się, wysiadł z samochodu i jakby nic się nie stało wszedł na plac J.Wejhera do apteki, gdzie został zatrzymany i wylegitymowany. Okazało się, że kierujący ma w organizmie 1,24 promila alkoholu – informuje wejherowska Straż Miejska.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa\kwoj / Źródło: TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska Wejherowo

Pozostałe wiadomości