Mieczem samurajskim zaatakował ratowników medycznych

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
PAP/TVN24 Pomorze
Policja zatrzymała 57-letniego mężczyznę za atak na ratowników (wideo bez dźwięku)KPP w Pucku
wideo 2/15
KPP w PuckuPolicja zatrzymała 57-letniego mężczyznę za atak na ratowników (wideo bez dźwięku)

Pijany 57-latek zaatakował samurajskim mieczem ratowników medycznych, którzy przyjechali pomóc kobiecie. Miał grozić im śmiercią. Trafił już do aresztu, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazał mediom Łukasz Brzeziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku, do zdarzenia doszło w minioną niedzielę 18 kwietnia. Policjanci dostali zgłoszenie do domu we Władysławowie, gdzie miało dojść do ataku na ratowników medycznych.

- Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwóch ratowników medycznych i wskazanego przez nich agresora. Z ich wyjaśnień wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy 44-letniej kobiecie, która była w towarzystwie 57-latka - opowiada Brzeziński.

Mężczyzna próbował zranić medyków katanąKPP w Pucku

"Samuraj" recydywista

Na miejscu okazało się, że mężczyzna groził sanitariuszom śmiercią. Po chwili kłótni od słów przeszedł do czynów - chwycił miecz samurajski i zaczął machać ostrzem w ich kierunku, próbując ich zranić. Wtedy sanitariusze wybiegli z domu i wezwali policję.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Po badaniu alkomatem okazało się, że agresywny mężczyzna miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i zmuszenia do zaniechania udzielenia pomocy medycznej podczas wykonywania obowiązków służbowych.

57-letni mężczyzna został w środę tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat, bo działał w warunkach recydywy.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: PAP/TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Pucku