Pomorze

Zostawiła niemowlę w aucie i poszła na zakupy. Gdy wróciła, dziecko nie żyło

Pomorze

Dziewczynka została w samochodzie przez sklepem
TVN24 Pomorze, weekendfm.plDziecko zmarło w samochodzie

8-miesięczna dziewczynka zmarła w samochodzie. W tym czasie jej matka miała robić zakupy w sklepie - informuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

W środę po godzinie 10 rano przed market w Przywidzu zostało wezwane pogotowie. 8-miesięczne niemowlę nie oddychało. Dziewczynki, mimo reanimacji, nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

Na miejsce przyjechała także policja, która zabrała matkę na komisariat w Kolbudach. Tam miała opowiedzieć funkcjonariuszom, że zostawiła dziecko w samochodzie i poszła do sklepu na zakupy. Gdy wróciła, córka już nie oddychała.

Czekają na sekcję

Po przesłuchaniu miano zaoferować kobiecie pomoc psychologiczną, ale z niej nie skorzystała. Wróciła do domu.

- Doszło do nieszczęśliwego wypadku. Prowadzone są w tym momencie czynności wyjaśniające sprawę w niezbędnym zakresie. Prawdopodobną przyczyną śmierci było zachłyśnięcie się dziecka – poinformowała nas asp. sztab. Marzena Szwed z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

- Czekamy na wyniki sekcji zwłok dziecka. Termin został ustalony na dzień jutrzejszy. Musimy poczekać na jej choć wstępne ustalenia – tłumaczy Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim. Jak podkreśla, za wcześnie jeszcze, by mówić o jakichkolwiek zarzutach.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: piabay / fritzbraus

Pozostałe wiadomości