Przy molo w Gdyni znaleziono ciało zaginionego triathlonisty. "Sprawę przekazaliśmy prokuraturze"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze/PAP
Ciało mężczyzny znaleziono przy molo w Gdyni OrłowieTVN24 Łódź
wideo 2/12
TVN24 ŁódźCiało mężczyzny znaleziono przy molo w Gdyni Orłowie

Przy molo w Gdyni Orłowie znaleziono ciało zaginionego w ubiegłym tygodniu 49-latka. Mężczyzna w czwartek późnym popołudniem miał trenować w Zatoce Gdańskiej pływanie.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert potwierdziła, że znaleziono ciało poszukiwanego od ubiegłego piątku mężczyzny. 49-letni Marek P. trenował triathlon. W czwartek po południu wyszedł na trening kolarski, a potem planował pływać w Zatoce Gdańskiej w okolicy mola w Gdyni Orłowie. W nocy rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny.

Podczas poszukiwań rodzina mężczyzny przekazywała mediom, że miał on niedawno po dwóch dekadach przeprowadzić się do Trójmiasta z Warszawy. Był bardzo wysportowany i wracał do formy – wcześniej wielokrotnie brał udział w międzynarodowych zawodach triathlonowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Pływał świetnie. Czy utonął?

Tego dnia na morzu były duże fale. O tym, że przyczyną śmierci triathlonisty mógł być nieszczęśliwy wypadek, świadczy jednak to, że jego rzeczy zostały znalezione na plaży. Funkcjonariusze odnaleźli także w okolicach mola przypięty rower mężczyzny.

Zaraz po zgłoszeniu zaginięcia mężczyzny rozpoczęły się jego poszukiwania prowadzone przez Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa SAR i śmigłowiec Marynarki Wojennej. W akcji brali też udział policjanci i strażacy. Wówczas nie udało się go odnaleźć.

Mimo podejrzeń, że 49-latek się utopił, przyczyny  jego śmierci będą sprawdzane. – Sprawę przekazaliśmy prokuraturze – powiedziała Grunert.

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: