Pomorze

Przegrana ich nie złamała. Zabawa do rana

Pomorze

Gdańszczanie bawili się mimo przegranej Polaków
tvn24Gdańszczanie bawili się mimo przegranej Polaków

Choć polskim piłkarzom nie udało się awansować, gdańscy kibice bawili się do białego rana. Po meczu, strefa kibica przeniosła się na ulice Starego Miasta. Było bezpiecznie, zapewnia policja.

W gdańskiej strefie kibica transmisję meczu oglądała maksymalna liczba 40 tysięcy osób. Komplet widzów odnotowano już w chwili rozpoczęcia meczu, wtedy zamknięto bramy strefy. Polscy kibice nie zawiedli, w tłumie nie było widać żadnych innych barw niż biało-czerwone.

Bawili się mimo przegranej

Po spotkaniu część kibiców przemieściła się w rejon Starego i Głównego Miasta. Mimo przegranej, gdańszczanie świętowali do białego rana. Tłum zebrał się w centrum przy Dworze Artusa, tam odpalano race i grano w piłkę wokół Neptuna. – Przegraliśmy mecz, ale wygraliśmy całe mistrzostwa - mówił Łukasz, kibic z Gdańska.

Było bezpiecznie

- Było bardzo bezpiecznie – zapewnia Paulina Grzesiowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. – Jedyny incydent zanotowaliśmy na strefie kibica w Gdyni, tam zatrzymany został 29-latek, który koniecznie chciał się wedrzeć na strefę i odgrażał się ochronie.

Nad bezpieczeństwem kibiców w strefie czuwały 4 karetki, ponad 40 ratowników i 4 psychologów. Siły te bezpośrednio po rozpoczęciu transmisji zostały dodatkowo wzmocnione 2 karetkami i 4 dwuosobowymi patrolami medycznymi. Medycy udzielali pomocy głównie w przypadkach zasłabnięć i omdleń. Kilkanaście osób zostało przewiezionych do szpitala.

Autor: aja//ec

Pozostałe wiadomości