Pomorze

Przed meczem poprawili komunikację

Pomorze

www.ztm.gda.plPlan komunikacji tramwajów

Dziś o godz. 20.45 w Gdańsku kolejny mecz Euro 2012. Tym razem Hiszpania zmierzy się z Irlandią. Miejski Sztab Operacyjny apeluje o korzystanie z komunikacji publicznej i zapewnia, że ruch autobusów i tramwajów w centrum miasta będzie usprawniony.

- W porównaniu z niedzielą, w czwartek zostanie poprawiona komunikacja przy dworcu PKP. Autobusy i tramwaje będą czekały na pasażerów i będą szybciej podjeżdżać na przystanki – zapowiedział Michał Brandt zastępca rzecznika Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego w Gdańsku.

Zmian należy się spodziewać w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej, tramwajów które przejeżdżają na trasach prowadzących do stadionu, zamknięte zostaną niektóre ulice. Wszystko to aby poruszać się sprawniej i bezpieczniej.

Mapa komunikacji w trójmieścieum Gdańsk

Zamknięte ulice

Już od 12.00, aż do zakończenia akcji odwożenia ze stadionu kibiców, z ruchu wyłączone zostaną ulice: Słowackiego (nowa nitka). Prawa jezdnia nowej ul. Słowackiego (patrząc w kierunku portu lotniczego) od ul. Obywatelskiej aż do ul. Cytrowej w Złotej Karczmie zostanie przeznaczona całkowicie dla ruchu (w obu kierunkach) autobusów komunikacji miejskiej i pojazdów UEFA.

Od godz. 16.30 zamknięte dla ruchu będą ulice: Jana z Kolna, Marynarki Polskiej i węzeł Kliniczna.

SKM, tramwaje i autobusy

Od godz. 16 do rozpoczęcia meczu, oraz po zakończeniu meczu do godz. 2 w nocy będą kursowały co 12 minut pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Odjazdy na dworcu Gdańsk Główny będą się odbywać z peronu 3.

Od godz. 16.30 do zakończenia akcji odwożenia kibiców ze stadionu, zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa na trasie: Centrum - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Jana z Kolna - Stadion (pętla Kliniczna). Od pętli Kliniczna do stadionu kibice dojdą pieszo. Tramwaje tej linii będą kursowały co 3 minuty.

Za darmo z lotniska

W czwartek bezpłatna autobusowa linia ekspresowa C1 (Lotnisko - Dworzec Główny) będzie funkcjonować ze zwiększą częstotliwością co ok. 8 minut.

Od godz. 17 do godz. 20.45 oraz po zakończeniu meczu zostanie uruchomiona bezpłatna linia ekspresowa C2 z portu lotniczego bezpośrednio do stadionu.

Po zakończeniu meczu, według potrzeb będą uruchamiane autobusy specjalnej linii PR, którą będzie można dojechać bezpośrednio ze stadionu do parkingów zlokalizowanych w ciągu al. Armii Krajowej oraz na parkingu Auchan.

Częściej do strefy kibica

W związku z funkcjonowaniem strefy kibica na Placu Zebrań Ludowych zostanie zwiększona częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 2, 3 i 6 będą kursowały do ok. godz. 2:30 a kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut.

Po zakończeniu imprezy zostaną uruchomione z przystanku Brama Oliwska specjalne kursy na liniach: 2, 3 i 6. Także linie nocne będą kursować ze zwiększą częstotliwością.

Autor: ws/par / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: www.ztm.gda.pl

Pozostałe wiadomości