Pomorze

Promocja warta miliony euro. Dzięki Euro

Pomorze


24 mln euro warta jest promocja, jaką zyskał Gdańsk po publikacjach związanych z Euro 2012. W zagranicznych stacjach telewizyjnych, radiowych, w prasie i portalach internetowych ukazało się przynajmniej kilkanaście tysięcy materiałów, w których jest mowa o mieście.

Jak zaznaczyła dyrektor biura prezydenta Gdańska ds. promocji miasta Anna Zbierska, wspomniane 24 mln euro to dane szacunkowe dotyczące publikacji, które ukazały się do 15 czerwca.

- Najwięcej informacji o Gdańsku można było w tym czasie znaleźć w mediach w Hiszpanii. Bardzo dużo było ich też w mediach niemieckich, mniej z kolei w irlandzkich czy chorwackich - powiedziała Zbierska.

Monitorują media

Dane o zagranicznych publikacjach Gdańsk zamówił, podpisując stosowną umowę, w Instytucie Monitorowania Mediów. - Przeglądają oni audycje telewizyjne i radiowe, ścigają teksty z prasy i internetu, po czym przysyłają nam te materiały, dołączając informację o tzw. ekwiwalencie medialnym, czyli wyliczenie, ile miasto musiałoby zapłacić, aby wykupić określoną powierzchnię lub czas antenowy - powiedziała Zbierska.

Pozytywny wydźwięk

Jak dodała, 99 procent zagranicznych materiałów dotyczących Gdańska miało wydźwięk pozytywny. - Euro to świetna okazja do promocji, a do tego materiały w mediach służą temu celowi o wiele lepiej niż np. reklama, bo są one zawsze dużo lepiej odbierane niż klasyczna reklama - podsumowała. Miasto na promocję przed rozpoczęciem turnieju wydało trzy miliony złotych.

Autor: aja/par / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości