Poszli na spacer do lasu, spotkali policjantów śpiących w radiowozie

TVN24

Portal Trojmiasto.plZnużyła ich służba

Dwóch śpiących policjantów spotkali ludzie, którzy w czwartek rano postanowili wybrać się na spacer do lasu w okolicach Redy (woj. pomorskie). Funkcjonariusze zaparkowali radiowóz przy jednej z leśnych dróg. - Gdy podeszliśmy bliżej, okazało się, że panowie policjanci smacznie sobie śpią – relacjonuje czytelnik portalu trojmiasto.pl, który poinformował o sprawie jako pierwszy.

Do tej sytuacji miało dojść w czwartek około 5:15, w okolicach Redy. Oznakowany radiowóz policyjny stał zaparkowany obok leśnej drogi. Napotkali go ludzie, którzy akurat wybrali się na poranny spacer po lesie.

- Gdy podeszliśmy bliżej, okazało się, że panowie policjanci smacznie sobie śpią. Obudzili się dopiero, gdy zapukałem w szybę. Zdenerwowani zaczęli się z nami kłócić oraz przeszukiwać - relacjonuje Mateusz.

Spali na służbie?

O sprawie powiadomiona została komenda powiatowa policji w Wejherowie, w której służą policjanci uwiecznieni na zdjęciach.

– Natychmiast wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie naruszenia zasad dyscypliny służbowej. Kiedy wyjaśnimy wszystkie okoliczności i okaże się, że doszło do naruszeń, to będziemy mogli powiedzieć coś o karach dyscyplinarnych – zapewnia w rozmowie z TVN24.pl Anna Hennig z wejherowskiej policji. - Wachlarz kar jest szeroki od upomnienia, aż do wydalenia ze służby – dodaje.

Radiowóz miał być zaparkowany w tej okolicy:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: md / Źródło: trojmiasto.pl, TVN24 Pomorze