"Zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wykorzystywanie seksualne 13-letniej dziewczynki"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//ec
Źródło:
TVN24 Pomorze
Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztuKWP w Gdańsku
wideo 2/7
KWP w GdańskuMężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny, który miał wykorzystać seksualnie niepełnoletnią dziewczynkę.

- Policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzewanego o wykorzystywanie seksualne 13-letniej dziewczynki - mówi nadkom. Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mężczyzna – mieszkaniec Mazowsza – najpierw przez internet nawiązał kontakt z 13-latką z Pomorza. - Poprzez komunikatory internetowe przesyłał jej między innymi swoje nagie zdjęcia – opowiada nadkom. Stęplewski. - W wiadomościach flirtował i uwodził dziewczynkę - dodaje

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zaskoczony zatrzymaniem

W końcu mężczyzna przyjechał na Pomorze spotkać się z dziewczynką. W trakcie spotkań miało dochodzić do molestowania seksualnego, a także stosunków płciowych.

39-latek został zatrzymany na początku tego tygodnia. Jak informują policjanci, był całkowicie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty wykorzystywania seksualnego nieletniej, grozi mu 12 lat więzienia. Decyzją sądu trafił do aresztu.

Policja twierdzi, że "sprawa jest rozwojowa", ale nie wyjaśnia, kto miałby jeszcze zostać zatrzymany ani czy poszkodowanych mogło być więcej.

Policja publikuje wideo z zatrzymanym 39-latkiemKWP w Gdańsku

Autor:eŁKa//ec

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Gdańsku