Pomorze

Słup na środku drogi. „Osłupiałem, gdy zobaczyłem, że tam wylano asfalt”

Pomorze

tvn24Słup na środku drogi

- Gdyby mnie państwo zapytali, co było pierwsze jajko, czy kura, to nie znam odpowiedzi na to pytanie. Natomiast znam odpowiedź na pytanie, co było pierwsze - słup, czy asfalt i droga. Otóż pierwszy był słup – mówi rzecznik Grupy Energa. Dodaje też, że do czasu, gdy droga zostanie otwarta, słup przeniosą.

Droga, o której zrobiło się głośno znajduje się w gminie Chmielno w województwie pomorskim. Jest to trasa łącząca drogę wojewódzką z powiatową. Budowa jezdni jest finansowania w ramach narodowego programu rozwoju dróg gminnych i powiatowych. Projekt był zatwierdzony już na początku tego roku.

Wcześniej droga miała około 4 metrów szerokości, teraz dwa razy tyle. Słup, który wcześniej stał na poboczu, po poszerzeniu jezdni, jest na samym jej środku.

- Gdyby mnie państwo zapytali, co było pierwsze jajko, czy kura, to nie znam odpowiedzi na to pytanie. Natomiast znam odpowiedź na pytanie, co było pierwsze - słup, czy asfalt i droga. Otóż pierwszy był słup - mówi Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa. - W osłupieniu byłem, gdy zobaczyłem, że wylali tam asfalt - dodaje.

Kasprzyk przypomina, że takie rzeczy trzeba wcześniej uzgadniać, jednak, jak przyznaje, nie jest to dla ich spółki żadnym problemem.

- Droga jeszcze nie jest używana, więc nie jest to problemem. My ten słup przeniesiemy, bo to nie są duże koszty, ani wielki wyczyn. Po postu słup zostanie ustawiony obok drogi - mówi rzecznik.

Droga będzie otwarta w październiku, wtedy słupa nie będzie

Jerzy Grzegorzewski, wójt Chmielna twierdzi, że projekt drogi został zatwierdzony już na początku roku, także przez Energę.

- My jako gmina to w ogóle nie zgłaszamy się do Grupy Energa, nie jesteśmy tutaj stroną. Stroną jest tutaj wykonawca - tłumaczy.

- Mam umowę wykonania drogi z wykonawcą, wykonawca musi dotrzymać terminów. Przecież ja nie będę ingerował w technologię wykonania drogi - dodaje wójt.

Grzegorzewski zapewnia, że jest w stałym kontakcie z wykonawcą. Ten twierdzi, że w październiku, kiedy droga ma zostać planowo oddana do użytku, słup będzie stał już na poboczu.

Słup na środku drogitvn24
Słup ma być przeniesiony przed otwarciem drogi tvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24