TVN24 | Pomorze

"Silne zadymienie i wysoka temperatura". Pożar zakładu produkującego jachty

TVN24 | Pomorze

Autor:
asty\mtom
Źródło:
TVN24
TVN24Pożar zakładu produkującego jachty

W pomorskiej wsi Klawkowo doszło do pożaru zakładu produkującego jachty. Nikt nie odniósł obrażeń. W akcji gaśniczej uczestniczyły 24 zastępu Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Około godziny 18 w pomorskiej wsi Klawkowo koło Chojnic doszło do pożaru zakładu produkującego jachty. – Do tego zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Chojnic i pobliskie zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych - powiedział oficer prasowy Straży Pożarnej w Chojnicach bryg. Henryk Koźlewicz.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Gdy pierwsze jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce zdarzenia, okazało się, że pożar w hali produkcyjnej jest już wysoko rozwinięty. Zapaliły się składowane w zakładzie znaczne ilości substancji i związków chemicznych. – Panowało silne zadymienie i wysoka temperatura. Na szczęście osób poszkodowanych nie było – przekazał Koźlewicz.

W akcji gaśniczej brały udział 24 zastępy straży pożarnejTVN24
Spłonął zakład produkujący jachtyTVN24

Strażacy gasili pożar w sprzęcie ochronnym górnych dróg oddechowych. – Łącznie do zlokalizowania pożaru i opanowania go trzeba było zadysponować 24 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej – poinformował strażak. Straty nie są jeszcze oszacowane, ani przyczyna pożaru nie jest znana. – Najważniejsze, że nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców – podkreślił Koźlewicz.

Autor:asty\mtom

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24