Pomorze

Policja: Znalezione kości i ubrania nie należą do Iwony Wieczorek

Pomorze

tvn24 | TVN24Wciąż nie ma przełomu w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek

Śledczy zakończyli analizę kości i skrawków ubrań, które znaleziono pod koniec września w okolicy, gdzie po raz ostatni widziana była Iwona Wieczorek. Jak informuje policja, kości są pochodzenia zwierzęcego, a ubrania nie należą do zaginionej trzy lata temu nastolatki.

Pod koniec września blisko stu policjantów przeszukało okolice, w których trzy lata temu po raz ostatni widziana była nastolatka. Chodzi o trasę prowadzącą w stronę Jelitkowa i teren parku Reagana. Policja przyznała, że do tej pory ta trasa nie była sprawdzana, a nowe poszukiwania to efekt informacji, które policja otrzymała od jasnowidza, Krzysztofa Jackowskiego.

Policjanci znaleźli wówczas kilka skrawków ubrań i kości, które poddano analizie.

- Możemy powiedzieć z pewnością, że to nie ludzkie kości, tylko zwierzęce – informuje Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mama nie rozpoznała ubrań

Rzeczniczka dodaje, że również skrawki ubrań okazały się fałszywym tropem. – Nie udało się z nich wyodrębnić DNA, a do tego mama Iwony Wieczorek nie rozpoznała w nich ubrań swojej córki – wyjaśnia Kowalik-Kosińska.

Tym samym wciąż nie ma przełomu w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. – Nie poddajemy się i szukamy nowych śladów w sprawie, ale wszystkie poszlaki to zwykłe hipotezy. W ostatnim czasie do policyjnego zespołu, który zajmuje się Wieczorek dołączył nowy policjant, który być może spojrzy na sprawę „świeżym okiem” – tłumaczy.

Poszukiwania po trzech latach

Krzysztof Jackowskie wskazał miejsce, w którym pod stertą gałęzi znaleziono zbutwiały granatowy kawałek materiału. Według niego mógł to być fragment spódnicy, którą gdańszczanka miała na sobie.

Miejsce, gdzie znaleziono fragment materiału, jest położone przy wejściu na plażę nr 67, dokładnie tędy musiała przechodzić Iwona, wracając samotnie wzdłuż plaży z dyskoteki w Sopocie w dniu zaginięcia.

Iwonę Wieczorek ostatni raz widziano po godz. 4.00 rano 17 lipca 2010 roku. Wracała samotnie wzdłuż plaży z dyskoteki w Sopocie. Do domu nie dotarła. Od tamtej pory nie wiadomo co stało się z dziewczyną i czy Iwona w ogóle nadal żyje. Na początku 2012 roku śledztwo ws. głośnego zaginięcia dziewczyny zostało umorzone, ale - jak zapewniają policjanci - to nie znaczy, że przestali oni prowadzić działania w tej sprawie.

Kryminalistyk o poszukiwaniach Iwony Wieczorek:

Kryminalistyk o poszukiwaniach Iwony Wieczorek
Kryminalistyk o poszukiwaniach Iwony Wieczorek tvn24

Policjanci przeszukiwali m.in Park Reagana:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: aja/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | TVN24

Pozostałe wiadomości