Policja pokazuje film z napadu

Pomorze

PKO BP | materiały policjiNapad na bank w Kartuzach

Policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać, jak zamaskowany mężczyzna terroryzuje pracownicę banku w Kartuzach. Do napadu doszło w październiku zeszłego roku. Dotąd nie udało się złapać sprawcy.

- Poszukujemy świadków tego wydarzenia, którzy mogliby rozpoznać mężczyznę – mówi Jarosława Krefta z policji w Kartuzach.

Sterroryzował pracownicę

Do napadu doszło 17 października ubiegłego roku. - Około godz. 13:50 na osiedlu Wybickiego do placówki bankowej wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc kasjerce przedmiotem przypominający broń zażądał wydania pieniędzy – przypomina Krefta. Mężczyzna ma ok. 30 lat, wzrost ok. 180-185 cm, szczupłej budowy ciała. Ubrany był w bluzę z kapturem w kolorze ciemnoszarym, spodnie dresowe, czarne buty oraz ciemną czapkę baseballową. Miał ze sobą plecak w podłużne granatowo–czerwone pasy.

Sprawca ukradł ok. 40 tys. zł.

Śledztwo umorzone

Prokuratura w marcu umorzyła postępowanie w tej sprawie, ale nie przestała szukać świadków. Jeżeli pojawią się nowe okoliczności, będzie można wznowić śledztwo.

- Dlatego policja otrzymała od prokuratury polecenie opublikowanie nagrania i poszukiwania świadków w ten sposób – tłumaczy Krefta.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogą wiedzieć coś na temat napadu o kontakt z kartuską policją: nr tel. 058 685 22 69 lub 997 w całym kraju.

Autor: maz/par