TVN24 | Pomorze

Rogatki się jeszcze nie podniosły, kierowca wjechał na przejazd. Nagrała go kamera

TVN24 | Pomorze

Autor:
bp/
tam
Źródło:
KPP Świecie, tvn24.pl
Przejechał slalomem pomiędzy rogatkami. Sekundy wcześniej przejechał tamtędy pociąg (wideo bez dźwięku)
Przejechał slalomem pomiędzy rogatkami. Sekundy wcześniej przejechał tamtędy pociąg (wideo bez dźwięku)KPP Świecie
wideo 2/9
KPP ŚwieciePrzejechał slalomem pomiędzy rogatkami. Sekundy wcześniej przejechał tamtędy pociąg

Dwa tysiące złotych grzywny i sześć punktów karnych wymierzyli policjanci kierowcy, który na strzeżonym przejeździe kolejowym zignorował zamknięte rogatki. Mężczyzna wjechał na przejazd zaledwie chwilę po tym, jak przejechał tamtędy pociąg. Policja opublikowała nagranie pokazujące zachowanie mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Poledno w powiecie świeckim (województwo kujawsko-pomorskie). Policjantów o tym, co się stało, poinformował świadek.

Najpierw przejechał pociąg, chwilę po nim na tory wjechał kierowca samochodu dostawczego

Jak podaje kujawsko-pomorska policja, 26-letniego kierowcę nagrała kamera monitoringu umieszczona przy przejeździe kolejowym. Na wideo widać przejeżdżający pociąg towarowy. Rogatki są opuszczone i strzegą wjazdu na tory. To jednak - jak widać na nagraniu - nie powtrzymało kierowcy, który wjechał pomiędzy szlabany zaledwie kilka sekund po tym, jak przejechał tamtędy pociąg.

- Jak się okazało, 26-latek bardzo się spieszył, zignorował zamknięte rogatki, czerwone światło sygnalizatora i wjechał na przejazd kolejowy, omijając przeszkody - mówi podkomisarz Joanna Tarkowska, oficer prasowa policji w Świeciu.

Dzięki nagraniu policjanci ustalili kierowcę i nałożyli na niego mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych. 26-letni mieszkaniec Torunia otrzymał też sześć punktów karnych.

Przejechał slalomem pomiędzy rogatkami. Sekundy wcześniej przejechał tamtędy pociągKPP Świecie

Policja o przyczynach wypadków na przejazdach kolejowych

Do podobnych zdarzeń dochodzi w całej Polsce, niekiedy kończą się one śmiertelnie. W maju w podkarpackiej Tryńczy z powodu niezastosowania się do znaku "STOP" na przejeździe kolejowym zginął kierowca ciężarówki. Mężczyzna wjechał na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy.

- Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków "STOP" i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych - tłumaczy Tarkowska, apelując o ostrożność podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych.

Przejechał slalomem pomiędzy rogatkami. Sekundy wcześniej przejechał tamtędy pociągKPP Świecie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: KPP Świecie, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Świecie

Pozostałe wiadomości