TVN24 | Pomorze

Odliczanie do Pol'and'Rock Festival. Są już pierwsi festiwalowicze, rozpoczynają się warsztaty

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Odliczanie do Pol'and'Rock Festival
Odliczanie do Pol'and'Rock FestivalTVN24
wideo 2/5
TVN24Odliczanie do Pol'and'Rock Festival

Trwają ostatnie przygotowania do Pol'and'Rock Festival 2021. Impreza rusza w czwartek, pierwszy raz na lotnisku w Makowicach (Zachodniopomorskie). Na miejscu pojawili się już festiwalowicze, w środę od rana odbywają warsztaty Akademii Sztuk Pięknych, a wieczorem zapowiedziane są pierwsze koncerty. - Nowa energia, nowe miejsce. I to nowe miejsce jest czymś na lata - mówił podczas konferencji Jerzy Owsiak.

Pol'and'Rock Festival 2021 rusza w czwartek o godzinie 15, jednak już od wtorku od godziny 11 na teren mogli wjechać pierwsi festiwalowicze. W tym roku "najpiękniejszy festiwal świata" pierwszy raz odbędzie się na lotnisku w Makowicach, w gminie Płoty. Właśnie tam odbyła się w środę konferencja prasowa, w której udział wzięli między innymi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Radosław Mackiewicz, burmistrz Płotów oraz Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Jak mówił Owsiak, festiwal powstał w tym roku "na pustym polu". - Wszystko zbudowaliśmy na naszym doświadczeniu, czyli robieniu przez 26 lat najpiękniejszego festiwalu świata. Postawiliśmy to wszystko dzięki ogromnej życzliwości wszystkich służb, które tutaj z nami współpracują - powiedział.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pol'and'Rock Festival 2021TVN24

Dodał, że organizując festiwal w poprzednich latach zbudowali "jego filozofię" i "społeczność festiwalową".

- Ten festiwal jest zorganizowany dzięki temu, że mamy partnerów, sponsorów. Przypominam, mimo najróżniejszych bzdur na nasz temat wypisywanych parę lat temu, to nie są pieniądze zbiórkowe. Nie mamy takiego prawa – powiedział Owsiak. – Te pieniądze musimy zdobyć wszystkie od "a" do "z", a więc nasi partnerzy, którzy tutaj z nami są, przyjęli także naszą filozofię. Nie chodzi tylko o to, żeby dać pieniądze. Chodzi o to, żeby ludzie poczuli, że ci partnerzy również mówią o ekologii, o naszej planecie, o świecie, że mówią o naszej wspólnocie - dodał.

"Nie jest to hop-siup zrobić tak ogromny festiwal"

W środę od rana odbywają się warsztaty Akademii Sztuk Pięknych. Jak przekazał Jerzy Owsiak, łącznie do soboty odbędą się 444 różne spotkania. - Od robienia biżuterii z tak zwanych śmieci, kończąc na bardzo wielu warsztatach - mówił.

Dodał, że będą również spotkania na temat przestrzegania praw człowieka, o konstytucji.

- Uczestnikami tych rozmów będzie chociażby biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Nowy rzecznik zapowiedział swoją wizytę, z czego się bardzo cieszymy - mówił Owsiak.

Dwa razy więcej pociągów na Pol'and'Rock Festival

Odliczanie do Pol'and'Rock FestivalTVN24

W środę wieczorem wystąpi również kabaret Neo-Nówka i zagrają dwa zespoły - Kapela ze Wsi Warszawa i Eabs.

- Robimy to w niezwykle trudnych czasach covidowych i nie jest to hop-siup zrobić tak ogromny festiwal - mówił Owsiak. - Nowa energia, nowe miejsce. I to nowe miejsce jest czymś na lata. Kostrzyn nad Odrą chcemy wspominać jak najpiękniej, bo stworzyliśmy tam niezwykły festiwal i pokazaliśmy ludziom, że możemy w kilkusettysięcznej społeczności żyć niezwykle pokojowo - dodał.

Makowice-Płoty po raz pierwszy

Festiwal Pol'and'Rock pierwszy raz odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty. Gotowa jest już tam największa w historii festiwalu scena, ustawione jest oświetlenie oraz nagłośnienie. Na 73 hektarach lotniska powstało małe miasto, które ma zaspokoić potrzeby 20 tysięcy uczestników festiwalu. Prąd zapewniają dziesiątki agregatów prądotwórczych, a woda jest cały czas dowożona i magazynowana na miejscu. 

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości