Z Pomorza pojadą specjalne pociągi na Pol'and'Rock Festival 2019

Pomorze

Na festiwal pojadą dodatkowe pociągi z północnej PolskiFakty TVN
wideo 2/4

Na Pol'and'Rock Festival 2019, który odbywa się w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie), będą zorganizowane specjalne połączenia kolejowe z północy kraju. Takie decyzje podjęli marszałkowie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz uzgodnił z Zachodniopomorskim Oddziałem Przewozów Regionalnych uruchomienie dodatkowych składów pociągów na trasie Szczecin Główny – Kostrzyn nad Odrą na czas trwania festiwalu Pol’and’Rock. Imprezę organizuje Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

Podobną inicjatywę wykazał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. - Specjalne pociągi to podziękowanie dla tysięcy wolontariuszy, którzy co roku aktywnie działają w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chcemy, by uczestnicy festiwalu dotarli bezpiecznie na miejsce. Odpowiadamy też na apel Jurka Owsiaka i Elżbiety Polak, marszałek województwa lubuskiego – mówi Mieczysław Struk. Szczegóły o liczbie i kursowaniu pociągów są jeszcze dopinane.

"Możliwe problemy z dojazdem"

Urząd marszałkowski województwa zachodniopomorskiego w specjalnym oświadczeniu, tłumaczy: "decyzja o uruchomieniu dodatkowych składów to pomoc dla mieszkańców regionu, chcących wziąć udział w festiwalu (…). Możliwe problemy z dojazdem pojawiły się, gdyż Spółka Przewozy Regionalne wycofała się ze współpracy z organizatorem, Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Także spółka PKP Intercity S.A. w okresie trwania festiwalu zamierza przekierować pociągi kursujące codziennie na inne trasy, z pominięciem Kostrzyna".

– Mam nadzieję, że chociaż trochę uda nam się pomóc z dojazdem na festiwal. Dla wielu osób to wydarzenie, na które czekają cały rok. Wbrew pozorom nie jest to tylko młodzież – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Dodatkowe połączenia z województwa zachodniopomorskiego to dodatkowy przyspieszony pociąg regionalny relacji Koszalin – Kostrzyn, który ułatwi dotarcie na festiwal oraz powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg. Szczegółowy rozkład godzin odjazdów nie został jeszcze podany.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24