Pomorze

Podczas zakończenia roku szkolnego miał molestować kilkuletnią dziewczynkę. Przyznał się

Pomorze

Mężczyzna został zatrzymany w sobotę
Pomorska PolicjaMężczyzna został zatrzymany w sobotę

46-letni mężczyzna usłyszał zarzut związany z wykorzystaniem seksualnym kilkuletniej dziewczynki. Do molestowania miało dojść podczas zakończenia roku szkolnego w jednej ze szkół powiatu wejherowskiego. Mężczyzna przyznał się do winy.

W piątek w jednym z zespołów szkolno-przedszkolnych w powiecie wejherowskim odbywała się uroczystość zakończenia roku szkolnego. W jej trakcie 46-letni mężczyzna miał zwabić do jednej z sal kilkuletnią dziewczynkę, a tam obnażyć się przed nią i wykorzystać seksualnie

Mężczyzna został uwieczniony na monitoringu. Nie rozpoznano w nim ani pracownika szkoły, ani rodzica któregokolwiek z uczniów. Nie wiadomo, jak znalazł się w szkole i jak udało mu się doprowadzić do intymnej sytuacji z dzieckiem w momencie, gdy szkoła pełna była ludzi.

Zatrzymany, przesłuchany, z zarzutami

Policja opublikowała nagrania ze szkolnych kamer i podano wizerunek mężczyzny – wiek 40-50 lat, 170-180 centymetrów wzrostu, szczupła budowa ciała, łysy z odrostami po bokach.

- Nad sprawą ciągle pracowało kilkunastu policjantów. To oni weryfikowali wszystkie informacje, które do nas docierały. Jedna z informacji przyniosła przełom w sprawie – informuje nas nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Podejrzewany o molestowanie kilkulatki został zatrzymany następnego dnia - w sobotę. Okazało się, że to 46-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Został przesłuchany i usłyszał zarzut doprowadzenia małoletniej do tak zwanej innej czynności seksualnej. Podczas przesłuchania miał się przyznać. Grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował, że trafi do aresztu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Pomorska Policja

Pozostałe wiadomości