Pociągi trójmiejskiej SKM pojadą częściej w weekendowe noce

Pomorze


W piątkowe i sobotnie noce na tory wyjadą dodatkowe pociągi SKM z Gdańska do Gdyni Cisowej. Od marca pojadą częściej także z Wejherowa. Wrócą też połączenia do Tczewa i Pruszcza Gdańskiego.

Od piątku obowiązuje nowy nocny rozkład trójmiejskiej SKM. Pojawiły się dwa dodatkowe pociągi z Gdańska. Pojadą one jednak tylko w weekendy i wypełnią ponad godzinną lukę w nocnym kursowaniu kolejek.

- Przerwy były zbyt duże. Pasażerowie zgłaszali nam ten problem, bo w weekend ruch jest większy. Przeprowadziliśmy też własne analizy i postanowiliśmy, że dodamy dwa dodatkowe kursy – mówi Marcin Głuszek, dyrektor marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

Pociągi pojadą do Wejherowa

Dotychczas podróżni musieli czekać na pociąg od 23.35 do 1.00 oraz od 3.00 do 4.30. Teraz dodatkowe kolejki SKM pojadą z Gdańska do Gdyni Cisowej o 0.15 oraz 4.00.

Od 8 marca ich trasa zostanie wydłużona. Zamiast do Gdyni Cisowej pojadą do Wejherowa.

Podróżujący w weekendowe noce z Wejherowa do Gdańska także mają powody do zadowolenia. Od 8 marca na tory wyjedzie dodatkowy pociąg, który zlikwiduje 180 minutową lukę. Teraz pasażerowie muszą czekać na kolejkę od 23.38 do 2.35. Po zmianach dodatkowy pociąg pojedzie o 1.36.

Wraca SKM do Tczewa i Pruszcza

Prawdopodobnie do marca powrócą kursy SKM z Gdańska Głównego do Tczewa oraz Pruszcza Gdańskiego. Każdego dnia na trasę do Tczewa wyjedzie 16 pociągów. Do Pruszcza Gdańskiego pojedzie 8 pociągów SKM dziennie.

Przez ostatni rok trójmiejska SKM nie kursowała na tych trasach z powodu remontu linii kolejowej.

Autor: mcz/roody / Źródło: TVN24 Pomorze