Pomorze

Kąpielisko w Ustroniu Morskim zamknięte. Bakterie w wodzie

Pomorze

Plaża w Ustroniu Morskim zamknięta
tvn24Plaża w Ustroniu Morskim zamknięta

W wodzie w centralnej części Pomorza Zachodniego wykryto bakterie Escherichia coli. Sanepid zamknął kąpielisko do odwołania.

W czwartek na turystów wypoczywających w Ustroniu Morskim w pobliżu Kołobrzegu czekała niemiła niespodzianka – na kąpielisku centralnym wywieszono czerwone flagi. Nie wolno się kąpać.

- Stwierdziliśmy obecność bakterii Escherichia coli. W momencie gdy dostają się do układu moczowego, mogą wystąpić zakażenia, a w przypadku dostania się do organizmu drogą pokarmową mogą wystąpić zatrucia, biegunka, wymioty. W takiej sytuacji należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu – wyjaśnia Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Kąpielisko będzie zamknięte do odwołania, czyli przynajmniej do poniedziałku, bo wtedy będą wyniki kolejnych badań pobranych w czwartek próbek wody.

Kapłan przestrzega, by nie łamać zakazu. – Gdy widzimy czerwoną flagę, należy się do tego stosować i nie wchodzić do wody, bo może być to niebezpieczne dla naszego zdrowia – mówi rzecznik zachodniopomorskiego sanepidu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/ / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości