Pijana wjechała do marketu i potrąciła trzy osoby. Zarzuty i areszt dla 36-letniej mieszkanki Mielna

Aktualizacja:
Autor:
eŁKa/rzw
Źródło:
TVN24 Pomorze
Do zdarzenia doszło w Mielnie
Do zdarzenia doszło w MielnieGoogle Maps
wideo 2/9
Google MapsDo zdarzenia doszło w Mielnie

Policja z Mielna (województwo zachodniopomorskie) zatrzymała w ubiegły piątek 36-letnią mieszkankę miasta. Podczas parkowania kobieta nie zapanowała nad samochodem i wjechała nim do sklepu. Funkcjonariusze stwierdzili, że była kompletnie pijana. W niedzielę została przesłuchana i usłyszała zarzuty. W poniedziałek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Jak informowała nas komisarz Monika Kosiec z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, około godz. 14 w piątek wpłynęło zgłoszenie dotyczące zniszczenia samochodem wejścia do supermarketu.

Policjanci ustalili, że odpowiada za to 36-letnia mieszkanka Mielna. Podczas parkowania pojazdu miała ona wjechać do supermarketu, uszkadzając drzwi wejściowe i witrynę. Według śledczych trzy osoby w wyniku zdarzenia z urazami nóg trafiły do koszalińskiego szpitala.

Kobieta uszkodziła drzwi i witrynę marketuKMP Koszalin

"Pomyliła" hamulec z gazem

Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kobieta miała w wydychanym powietrzu 2,2 promila alkoholu. Jak tłumaczyła policjantom, pomyliła pedał hamulca z pedałem gazu, ponieważ jechała samochodem z automatyczną skrzynią biegów.

Kobieta została zatrzymana. Jak w niedzielę poinformowała komisarz Monika Kosiec z KMP w Koszalinie, 36-latka została przesłuchana w prokuraturze w Koszalinie i usłyszała zarzuty sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym, będąc w stanie nietrzeźwości i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia innych osób.

Sąd postanowił o areszcie

Jak poinformował nas w poniedziałek Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt dla 36-letniej kobiety. Dodał, że Natalia S.-J. podczas przesłuchania w prokuraturze przyznała, że samochodem jechał z nią 9-letni syn, któremu kazała uciec po zdarzeniu. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/rzw

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP Koszalin

Pozostałe wiadomości