Pomorze

"Proszę o konstruktywną krytykę, o wsparcie i o to, byśmy nadal umieli być wspólnotą"

Pomorze

 Aleksandra Dulkiewicz podczas konferencji przed ratuszem
Aleksandra Dulkiewicz podczas konferencji przed ratuszemtvn24
wideo 2/15

Aleksandra Dulkiewicz, wybrana przez gdańszczan na prezydenta miasta, podczas pierwszej konferencji prasowej mówiła o zastępowaniu Pawła Adamowicza, projektach na najbliższą przyszłość i prosiła o pomoc wszystkich mieszkańców. Dziś o godzinie 20 będzie gościem "Kropki nad i" w TVN24.

Aleksandra Dulkiewicz została prezydentem Gdańska, pokonując w pierwszej turze wyborów dwóch kontrkandydatów. Zdobyła 82,22 procent głosów, przy frekwencji 48,67 procent.

CZYTAJ WIĘCEJ>

W poniedziałek w południe Dulkiewicz zorganizowała pierwszą konferencję jako prezydent elekt. Na początku podziękowała członkom komisji wyborczej za pracę. Potem nawiązała do spuścizny tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.

Pomoc i krytyka

- Dopiero wczoraj (przyp. red. – w niedzielę) zdałam sobie sprawę z całą mocą, że trzeba będzie go zastąpić. Bez was tego nie zrobię. Proszę was wszystkich o wsparcie i pomoc – apelowała Dulkiewicz.

Prezydent stwierdziła, że niedzielne wybory były kolejnym etapem "oswajania po stracie". Prosiła także, by nadal pozostać "razem".

- Proszę o konstruktywną krytykę. Proszę, żebyśmy byli wspólnotą i w tym trwali, żebyśmy byli lepsi dla siebie. Uśmiechali się do siebie częściej – mówiła Dulkiewicz.

Zdradziła także plany na najbliższą przyszłość: debata nad poprawą komunikacji w Gdańsku, potem organizacja budżetu obywatelskiego. Pochwaliła się także, że otrzymała w poniedziałek od wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha promesę na ponad 3 miliony złotych, które mają zostać przeznaczone na stabilizację osuwisk na Biskupiej Górce.

Prawa ręka Adamowicza

Przedterminowe wybory odbyły się w Gdańsku w wyniku wygaśnięcia mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 53-letni Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku.

W wyborach samorządowych, które miały miejsce jesienią 2018 roku Aleksandra Dulkiewicz była szefową sztabu wyborczego Pawła Adamowicza. Po wygranych przez niego wyborach została jego pierwszym zastępcą.

Więcej o Aleksandry Dulkiewiczczytaj tu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości