TVN24 | Pomorze

Na A1 auto zderzyło się z ciężarówką. Na jezdnię wylała się farba, trzy osoby zostały ranne

TVN24 | Pomorze

Autor:
ib/
tam
Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl
Wypadek na autostradzie A1Agata, BG_player/Kontakt24
wideo 2/8
Agata, BG_player/Kontakt24Wypadek na autostradzie A1

Na autostradzie A1 w okolicach Pelplina (Pomorskie) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Kierowca tira był zakleszczony w pojeździe. Po uwolnieniu, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Ranne zostały także dwie inne osoby. Z tira, na jezdnię w stronę Gdańska, wylała się farba. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Do zdarzenia doszło około godziny 9.30, na 36. kilometrze, na węźle Ropuchy w kierunku Gdańska. Samochód ciężarowy przewożący materiały budowlane - m.in. worki z cementem i wiadra z farbą - zderzył się z autem osobowym. Po zderzeniu tir wypadł z drogi i uderzył w skarpę. Kierowca został zakleszczony w pojeździe.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażakom kilkanaście minut zajęło uwolnienie kierowcy ciężarówki. Następnie został on przekazany ratownikom medycznym - informuje Konrad Majewski ze straży pożarnej w Tczewie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kierowca ciężarówki w ciężkim stanie

Na zablokowanej jezdni, w kierunku Gdańska, lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Jego stan określany jest - przez służby - jako ciężki.

Samochodem osobowym podróżowała trzyosobowa rodzina. Kobieta i jej 9-letnie dziecko zostali przewiezieni karetką do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mąż kobiety nie wymagał hospitalizacji.

Po wypadku na autostradzie wylała się farbaAgata/Kontakt24

Utrudnienia dla kierowców

Na razie policja nie przekazuje, co było przyczyną zdarzenia. W miejscu wypadku tworzą się utrudnienia dla kierowców.

- Tir przewoził materiały budowlane, które wylały się na jezdni. Ruch odbywa się tylko lewym pasem - mówi Anna Kinder z tczewskiej policji.

Służby czekają na specjalistyczną zamiatarkę, która oczyści jezdnię.

Autor:ib/ tam

Źródło: Kontakt24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: BG_player/Kontakt24

Pozostałe wiadomości