TVN24 | Pomorze

Pasażer zakażony koronawirusem, szukają podróżnych

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa//now
Źródło:
TVN24 Szczecin
Sanepid szuka pasażerów pociągutvn24
wideo 2/11
tvn24Sanepid szuka pasażerów pociągu

Sanepid poszukuje osób, które były pasażerami pociągu relacji Gdynia-Szczecin. Okazało się, że jeden z podróżnych miał pozytywny wynik testu na zakażenie SARS-CoV-2. - Prosimy o zgłaszanie się tych osób. W zależności od tego, gdzie te osoby siedziały, będziemy kierować na kwarantannę lub nadzór - przekazała Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Jak poinformowała nas Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, sanepid w Policach pod Szczecinem szuka osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Osoba, która ma pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2, 18 lipca podróżowała pociągiem Intercity z Gdyni Głównej do Szczecina.

- Prosimy o zgłaszanie się tych osób najpóźniej do najbliższej niedzieli. W zależności od tego, gdzie te osoby siedziały, będziemy kierować na kwarantannę lub nadzór - powiedziała Kapłan.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Pociąg Intercitytvn24

Pociąg, którego pasażerów poszukuje sanepid, nosił kod IC18105 odjechał ze stacji Gdynia Główna o godzinie 12.44. Osoba, u której wykryto koronawirusa, siedziała w wagonie numer 16 w przedziale II klasy na miejscu nr 58. Stąd też najpilniej poszukiwani są pasażerowie, którzy zajmowali miejsca 51-57.

- W związku z powyższym prosi się osoby podróżujące, które zajmowały miejsca we wskazanym przedziale, o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Policach pod numerem telefonu 887 437 305 - apeluje sanepid.

Autor:eŁKa//now

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości