Palikot stawia na łyżwiarkę. Białkowska kandyduje na prezydenta Elbląga

tvn24Kandydatka Ruchu Palikota na prezydenta Elbląga

Panczenistka, była trenerka polskiej reprezentacji łyżwiarek Ewa Białkowska jest kandydatką Ruchu Palikota na prezydenta Elbląga.

Przedterminowe wybory samorządowe odbędą się w Elblągu 23 czerwca. To wynik odwołania w lokalnym referendum zarówno prezydenta Grzegorza Nowaczyka (PO), jak i całej rady miejskiej, w której większość głosów miała Platforma Obywatelska.

„Ma w sobie to coś”

- Ewa Białkowska potrafi wygrywać, ponieważ potrafi ciężko pracować, potrafi wygrywać, ponieważ potrafi zbudować drużynę, potrafi wygrywać, ponieważ ma w sobie coś, co mają tylko niektórzy: pogodę, jasność i akceptację świata. To bardzo ważne, wspaniałe cechy, by odnosić wielkie sukcesy w sporcie, jestem przekonany, że są to także najważniejsze cechy, które pozwolą wygrać te wybory w Elblągu - powiedział Janusz Palikot, przedstawiając kandydatkę RP na prezydenta.

Rozczarowanie PO

Zdaniem Palikota Elbląg, tak jak cała Polska, przeżywa ogromne rozczarowanie Platformą Obywatelską.

- Wszyscy mieliśmy niesamowite marzenia związane z Platformą Obywatelską, marzenia o nowoczesnym państwie, marzenia o rozwoju, o skoku cywilizacyjnym całego kraju. Także w Elblągu mieszkańcy, wybierając władze z Platformy kilka lat temu, mieli takie same marzenia - zaznaczył Palikot.

- Dziś już wiemy, że Platforma zawiodła spektakularnie tu w Elblągu, gdzie mieszkańcy zdecydowali o odwołaniu jej władz i także w kraju, gdzie kiepskie sondaże, niskie notowania pokazują, że Platforma nie spełniła tych nadziei. Drużyna Platformy dziś nie wygra ani w Elblągu, ani w Polsce - dodał.

RP chce odpolitycznić urząd miejski

Wśród najważniejszych zadań dla samorządowców po wygranych przez Ruch Palikota wyborach, szef tej partii wymienił: "odpolitycznienie urzędu miejskiego, wprowadzenie programu oszczędnościowego i zaprzestanie szastania publicznymi pieniędzmi przez miejskie spółki", a także zaproponowanie młodym ludziom aktywnego spędzania wolnego czasu podczas zajęć sportowych.

Białkowska podkreśliła, że poprzez swoje sportowe dokonania pokazała, iż "potrafi wygrywać, a także pracować zespołowo". Zadeklarowała, że jako prezydent będzie często spotykać się z mieszkańcami, by poznawać ich problemy i pomysły na zarządzanie miastem.

Palikot przedstawił swoją kandydatkę na prezydenta Elblągatvn24

Autor: ws/roody/k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości