TVN24 | Pomorze

Nawet nie zwolniła przed przejściem dla pieszych. Nagrał ją policjant po służbie

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24
Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej. Nagrał ją policjant po służbie (wideo bez dźwięku)
Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej. Nagrał ją policjant po służbie (wideo bez dźwięku)KPP w Ostródzie
wideo 2/6
KPP w OstródzieKobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej. Nagrał ją policjant po służbie

Na przejście dla pieszych weszła kobieta, a kierująca samochodem nawet nie zwolniła. Jak podkreśla policja, gdyby nie reakcja pieszej, mogłoby dojść do tragedii. 28-letnia mieszkanka Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) za swoją jazdę dostała mandat i punkty karne.

Policja opublikowała nagranie z prywatnego wideorejestratora jednego z funkcjonariuszy z Ostródy. Policjantowi udało się nagrać niebezpieczne zachowanie 28-letniej kierującej samochodem osobowym.

Do sytuacji doszło w czwartek, 5 maja. Policjant, w czasie wolnym od służby, jechał samochodem do domu. - Gdy zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszą, zauważył, że kierująca autem jadącym z naprzeciwka zignorowała kobietę idącą przez pasy i nawet nie zwolniła - relacjonuje starszy aspirant Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Jak informują policjanci, "tylko centymetry i opanowanie kobiety przechodzącej przez przejście" spowodowały, że nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

1500 złotych mandatu i 10 punktów karnych

Kierująca autem nie uniknęła odpowiedzialności za złamanie zasad ruchu drogowego. Policjanci ustalili dane osoby kierującej niebieskim volkswagenem. 28-latka została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punkami karnymi.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

- W dobie powszechności różnego rodzaju kamer kierowcy powinni być świadomi, że każde spowodowanie przez nich zagrożenia w ruchu drogowym nie ujdzie im na sucho - podkreśla Przybyłek.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Ostródzie

Pozostałe wiadomości