TVN24 | Pomorze

"Wymusił pierwszeństwo i uderzył w motocyklistę". Zderzenie nagrała kamera monitoringu

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/KMP Olsztyn
Kierowca volkswagena uderzył w motocyklistę
Kierowca volkswagena uderzył w motocyklistęKMP Olsztyn
wideo 2/6
KMP OlsztynKierowca volkswagena uderzył w motocyklistę

Kierowca volkswagena wymusił pierwszeństwo i uderzył w nadjeżdżającego motocyklistę - ustalili wstępnie olsztyńscy policjanci. 30-letni motocyklista trafił do szpitala. Sytuację nagrała kamera miejskiego monitoringu.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 19. Motocyklista jechał ulicą Mochnackiego w kierunku ulicy Grunwaldzkiej w Olsztynie. Jest to droga z pierwszeństwem przejazdu.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że odpowiedzialnym za spowodowanie wypadku drogowego był 24-letni kierowca volkswagena wyjeżdżający z parkingu. Przyczyną zdarzenia było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu motocykliście, który poruszał się lewym pasem ruchu - informuje zespół prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

30-letni motocyklista z obrażeniami dostał przetransportowany do szpitala.

Kierowcy byli trzeźwi

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Policjanci przebadali kierowców na zawartość alkoholu - obaj byli trzeźwi.

- Funkcjonariusze zdecydowali, aby 24-letniemu kierowcy volkswagena zatrzymać prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przypominamy, że zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego sprawcy wypadku drogowego może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - informują policjanci.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Funkcjonariusze apelują do każdej grupy uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Na uwagę zasługują newralgiczne miejsca, takie jak m.in. skrzyżowania, przejścia dla pieszych czy wyjazdy z posesji i z drogi podporządkowanej. Nie należy zapominać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Do wypadku doszło przy ulicy Mochnackiego w Olsztynie

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/KMP Olsztyn

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn

Pozostałe wiadomości