"Nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście", doszło do zderzenia. Nagranie ku przestrodze 

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/KMP Olsztyn
Zderzenie samochodu osobowego z motocyklemKMP Olsztyn
wideo 2/5
KMP OlsztynZderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Kierowca audi chciał na skrzyżowaniu skręcić w lewo. Wymusił jednak pierwszeństwo i uderzył w motocykl, którym jechał 43-latek razem z pasażerką. Całą sytuację nagrała kamera monitoringu. Policja publikuje film ku przestrodze.

Do wypadku doszło w środę około godziny 21.30 na skrzyżowaniu alei Warszawskiej z ulicą Barczewskiego w Olsztynie. Jak widać na udostępnionym przez policję nagraniu, kierowca audi skręcał w lewo, kiedy nadjechał motocykl. Pojazdy zderzyły się.

- Policjanci ruchu drogowego podczas wyjaśniania przyczyn oraz okoliczności tego zdarzenia ustalili, że przyczyną wypadku drogowego był nieprawidłowo wykonany manewr skrętu w lewo przez kierującego osobowym audi, który nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście jadącemu drogą z pierwszeństwem przejazdu - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Motocyklista trafił do szpitala

Jak się okazało, kierowcą audi był 29-letni mężczyzna. Motocyklem jechał 43-latek z pasażerką. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

- Do olsztyńskiego szpitala karetką pogotowia został przetransportowany kierowca motocykla, który doznał obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni, w związku z czym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy - tłumaczą funkcjonariusze.

Po raz kolejny podkreślamy, że motocykliści w zderzeniu z innym pojazdem mają mniejsze szanse, aby wyjść z tej sytuacji bez szwanku. Pamiętajmy, że szczególnie w okresie letnim na drogach pojawia się znacznie więcej kierujących jednośladem, którzy są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i których również nic nie zwalnia z przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu alei Warszawskiej i ulicy Barczewskiego

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/KMP Olsztyn

Źródło zdjęcia głównego: KMP Olsztyn