TVN24 | Pomorze

Nożem sterroryzował ekspedientkę i zażądał alkoholu. Pił, gdy do sklepu weszli policjanci

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Mężczyzna pił alkohol, gdy zatrzymali go policjanci
Mężczyzna pił alkohol, gdy zatrzymali go policjanciKMP w Olsztynie
wideo 2/12
KMP w OlsztynieMężczyzna pił alkohol, gdy zatrzymali go policjanci

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który postanowił obrabować sklep w Olsztynie. Zagroził pracownicy nożem. Teraz grozi mu 15 lat więzienia.

Jak informuje sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w sobotę 31 lipca do jednego ze sklepów w mieście wszedł 39-letni mężczyzna. – W pewnym momencie wyciągnął nóż, a następnie grożąc jego użyciem zażądał od kasjerki wydania gotówki oraz alkoholu wraz z napojem – opowiada policjant.

Kobieta dała mu 1200 złotych z kasy i żądany alkohol. W tym czasie inna pracownica zawiadomiła policję, a kierownik sklepu wyprowadził pozostałych klientów i przerażoną pracownicę, której grożono nożem.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Alkohol wypił na miejscu

Po chwili na miejsce przybyli policjanci, którzy zastali 39-latka spożywającego skradziony alkohol. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że w organizmie ma 0,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, do którego się przyznał. Sąd zgodził się na umieszczenie go w areszcie. Grozi mu 15 lat więzienia.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Olsztynie

Pozostałe wiadomości