TVN24 | Pomorze

Potrącił pieszą na pasach. Tłumaczył, że jej nie widział

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Nagranie monitoringu z potrącenia w OlsztynieKMP w Olsztynie
wideo 2/9
KMP w OlsztynieNagranie monitoringu z potrącenia w Olsztynie

Warmińsko-mazurska policja – ku przestrodze – opublikowała nagranie z potrącenia na pasach kobiety. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a poturbowana kobieta trafiła do szpitala. Funkcjonariusze apelują o zachowanie wyjątkowej ostrożności na drodze.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę, 29 lipca, przed godz. 10 na Placu Bema w Olsztynie. Na nagraniu, które ku przestrodze upubliczniła warmińsko-mazurska policja, widać, że do oznakowanego przejścia dla pieszych zbliżają się samochody – w tym volvo, za kierownicą którego siedzi 67-letni mężczyzna.

W pewnym momencie volvo rusza i uderza prawym bokiem w kobietę przechodzącą przez pasy. Widać, że odbija się ona od auta i upada przed samochodem. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu zdarzenia, nie mieli wątpliwości, że sprawcą potrącenia jest kierowca osobowego volvo.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

– Zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do potrącenia kobiety – mówi nam podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Mężczyzna przekazał policjantom, że po prostu nie zauważył kobiety wchodzącej na zebrę.

Do potrąceń pieszych dochodzi każdego dniaKPP Łuków

Na drodze nie ufaj innym

57-letnia kobieta została zabrana karetką do olsztyńskiego szpitala. Tam po badaniach lekarskich okazało się, że nie odniosła ona poważnych obrażeń – na szczęście skończyło się jedynie na potłuczeniach.

- Badanie stanu trzeźwości policyjnym alkomatem nie wykazało obecności alkoholu zarówno w organizmie kierowcy, jak i osoby pieszej. Policjanci za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy – opowiada podkom. Prokopczyk. Sprawa została skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzny – grozi mu wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

- Choć w tym konkretnym zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał, to publikujemy nagranie ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może skończyć się tragicznie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych zarówno do kierowców, jak i do pieszych. Przypominamy o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego – Prokopczyk zwraca się do użytkowników dróg.

Plac Bema w OlsztynieGoogle Maps

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Olsztynie