Pomorze

Ominął samochód przed przejściem dla pieszych i potrącił kobietę

Pomorze

Ominął samochód przed przejściem dla pieszych i potrącił kobietę
Ominął samochód przed przejściem dla pieszych i potrącił kobietęPolicja Olsztyn
wideo 2/8

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę w alei Wojska Polskiego w Olsztynie. 28-kierujący mercedesem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 55-letnią kobietę. Poszkodowana z urazem nogi trafiła do szpitala. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy wypadku prawa jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Piesza z psem przechodziła przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych. Sprawcą wypadku okazał się 28-letni kierowca mercedesa, który, jadąc lewym pasem, omijał auto, którego kierowca zatrzymał się na sąsiednim pasie ruchu, aby ustąpić pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez jezdnię. Sygnalizacja w tym miejscu działała w trybie awaryjnym – migało światło żółte.

55-letnia piesza z urazem nogi została przetransportowana do olsztyńskiego szpitala. Na szczęście nie odniosła obrażeń bezpośrednio zagrażających jej życiu. W zdarzeniu nie ucierpiał pies, z którym szła 55-latka. Zwierzę w ostatniej chwili zdołało odskoczyć na bok, dzięki czemu uniknęło zagrożenia.

Pracujący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy mercedesa – był on trzeźwy. W ustalaniu okoliczności zdarzenia kluczowym okazało się nagranie z zapisu kamer monitoringu. Po obejrzeniu nagrania policjanci nie mieli najmniejszych wątpliwości, że odpowiedzialny za to zdarzenie jest kierowca mercedesa. Za spowodowanie wypadku drogowego funkcjonariusze zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W pierwszej kolejności to my sami odpowiadamy za swoje bezpieczeństwo! Dlatego zadbajmy o to, by jako pieszy być zawsze dobrze widocznym na drodze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi i przestrzegajmy przepisów dotyczących ruchu pieszych. Natomiast wsiadając za kierownicę, bądźmy zawsze skupieni na drodze i jej bezpośrednim otoczeniu, a dojeżdżając do przejścia dla pieszych upewnijmy się, czy ktoś właśnie na nie nie wchodzi przypomina policja

Autor: gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Olsztynie

Pozostałe wiadomości