Klientka stanęła w obronie ekspedientki. Obezwładniła agresywnego klienta i położyła go na ziemię

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Klientka stanęła w obronie sprzedawczyniTVN24
wideo 2/3
TVN24Klientka stanęła w obronie sprzedawczyni

Chciał oddać dwie butelki po piwie. Kiedy ekspedientka odmówiła, mężczyzna stał się agresywny i zaczął ją wyzywać. W jej obronie stanęła jedna z klientek. Po kilkunastosekundowej wymianie zdań mężczyzna gwałtownie podszedł do młodej kobiety. Ta go szybko obezwładniła i położyła na ziemię. Sytuację nagrała kamera monitoringu.

Wszystko działo się po godzinie 10 w piątek. Do jednego ze sklepów spożywczych w Olsztynie wszedł mężczyzna i chciał oddać dwie butelki po piwie. Okazało się jednak, że takiego nie ma w asortymencie sklepu, ekspedientka musiała więc odmówić przyjęcia butelek. To miało zdenerwować mężczyznę.

- Bardzo wulgarnie wyzywał ekspedientkę. Z tego, co pani Ania mówiła, to wyzywał ją od przeróżnych - opowiada Daria Turowska, właścicielka sklepu.

W obronie kasjerki stanęła jedna z klientek, która robiła w tym czasie zakupy. Jak widać na nagraniu z monitoringu sklepu, między klientką i mężczyzną zaczęła się wymiana zdań. Później stało się coś, co zaskoczyło wszystkich. Młoda kobieta obezwładniła agresywnego klienta i położyła go na ziemię.

- Zwracała mu kilkakrotnie uwagę, ale kiedy wyciągnął ręce i do niej podszedł, to kulturalnie go posadziła - mówi właścicielka sklepu.

Dostał 500 złotych mandatu

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Na miejsce wezwana została policja.

- Interweniujący policjanci po przyjeździe pod wskazany adres na miejscu zastali mężczyznę w średnim wieku. Mężczyzna ten przyznał się do zarzucanego mu czynu zakłócania ładu i porządku publicznego, za co ostatecznie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych - mówi podkomisarz Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: monitoring sklepu