Pomorze

Obchody 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej na Pomorzu

Pomorze

tvn24Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej w Gdańsku

Msze święte w intencji ofiar, Marsz Milczenia i 96 lampionów wypuszczonych do nieba. Tak obchodzona będzie w Gdańsku 3. rocznica katastrofy smoleńskiej.

O godz. 18.30 odbędzie się msza św. wkościele św. Brygidy. Po niej ulicami Gdańska przejdzie Marsz Milczenia w intencji ofiar katastrofy. Uczestnicy będą mogli kupić żonkile. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany Hospicjum w Sopocie.

O godz. 18.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbędzie się msza św. w intencji: Arkadiusza Rybickiego, Macieja Płażyńskiego i Leszka Solskiego. O godz. 20.00 na Placu im. Dariusza Kobzdeja w Gdańsku w niebo zostanie wypuszczonych 96 lampionów. "Lampiony do Nieba" to inicjatywa przyjaciół Arama Rybickiego i Macieja Płażyńskiego.

Gdynia, Kwidzyn, Tczew...

W Gdyni odbędą się uroczystości ku pamięci admirała floty Andrzeja Karwety. O godz. 8.41 na cmentarzu w Baninie pod Gdańskiem żołnierze Marynarki Wojennej wraz z członkami rodziny Admirała Karwety z Asystą Honorową MW złożą kwiaty i zapalą znicze. O godz. 11.30 w Gdyni złożą wieniec pod płytą pamiątkową admirała na budynku dowództwa MW.

Uroczystości odbędą się także w innych miastach na Pomorzu m.in.: w Kwidzynie, Starogardzie Gdańskim, Kartuzach, Człuchowie, Rumi i Tczewie.

Autor: ws/par/k / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości