Dopłynęli do miasta, zrobili zakupy i ślad po nich zaginął. Przy brzegu znaleziono pustą łódkę

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24/PAP
Poszukiwania mężczyzn w okolicach Jeziora Nowowarpieńskiego
wideo 2/4
Poszukiwania mężczyzn w okolicach Jeziora Nowowarpieńskiego

Wznowiono poszukiwania dwóch mężczyzn w okolicach Jeziora Nowowarpieńskiego (Zachodniopomorskie). Jak ustalili policjanci, mężczyźni dopłynęli łódką do Nowego Warpna, gdzie zrobili zakupy. Wyszli ze sklepu i ślad po nich zaginął. Służby znalazły podtopioną łódź przy brzegu. - Nie wiemy, czy wsiedli z powrotem na łódź i chcieli wrócić do miejsca zamieszkania, czy udali się pieszo - informuje policja.

Akcję poszukiwawczą wznowiono we wtorek o godzinie 8 rano. Jak przekazała sierżant sztabowy Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach, w poszukiwaniach dodatkowo ma pomóc pies, który specjalizuje się w tropieniu ludzi, którzy mogli zaginąć na wodzie.

Według zgłoszenia właściciela łódki, mężczyźni pożyczyli ją od niego w niedzielę wieczorem. Do tej pory nie udało się ich odnaleźć.

- Zgłoszono zaginięcie dwóch mężczyzn, są to obywatele Ukrainy. Mężczyźni ci wypłynęli łodzią na Jezioro Nowowarpieńskie i dopłynęli do centrum Nowego Warpna. Udali się tam do sklepu. W sklepie zrobili zakupy, wyszli z tego sklepu i niestety ślad po nich zaginął - mówi Leśnicka.

Łódkę znaleziono podtopioną przy brzegu.

Szukają w wodzie i na lądzie

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Nie wiemy, czy wsiedli z powrotem na łódź i chcieli wrócić do miejsca zamieszkania, czy udali się pieszo. Dlatego że nie wiemy, co się stało, poszukiwania są prowadzone zarówno na wodzie, jak i na lądzie - dodaje sierżant sztabowy Katarzyna Leśnicka.

Zaginionych mężczyzn szukali ratownicy szczecińskiego WOPR w łodzi z sonarem, nurkowie, strażacy, policja i Straż Graniczna. Poszukiwania prowadzono zarówno na Jeziorze Nowowarpieńskim, jak i w okolicach Nowego Warpna.

Poszukiwania wstrzymano w poniedziałek na noc. We wtorek służby wróciły do akcji poszukiwawczej.

Służby szukają mężczyzn w okolicach Nowego Warpna

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Policach